eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Bir Veri İhlaline Uğrayan 1000’den Fazla Kıtalararası Otel

Bir Veri İhlaline Uğrayan 1000’den Fazla Kıtalararası Otel

Intercontinental Hotels Group (IHG), geçen yıl meydana gelen bir veri ihlalinden yalnızca bir avuç dolusu Holiday Inns’in etkilendiğini düşünüyordu, ancak çok daha büyük bir anlaşma olduğu ortaya çıktı.

Web sitesinde yayınlanan bir bildiride IHG, ön masalarda kullanılan kredi kartı verilerine çok daha fazla sayıda yerden erişmek için tasarlanmış kötü amaçlı yazılım bulguları bulunduğunu itiraf etti.

Belirli bir sayıdan bahsetmedi, ancak hangi Holiday Inns, Intercontinentals ve Crowne Plazas’tan etkileneceğinize bakabileceğin bir araçla bağlantılıydı.

Yine de Krebs Güvenlik Okuyucu, bir miktar kazma yaptı ve IHG aracında 1.175 mülk buldu. Bu, dünya çapında 5.000 otelden oluşan büyük bir yığın.

Otel zincirinin soruşturmasına göre, malware 29 Eylül – 29 Aralık 2016 tarihleri arasında faaliyete geçti.

Şirket, bir kartın manyetik şeritten bilgi aklamak için tasarlandığından, konukların CC numaralarını, son kullanma tarihlerini ve doğrulama kodlarını çalmış olabileceğine inanıyor.

Malware, 29 Aralık sonrasında herhangi bir faaliyet belirtisi göstermedi; ancak IHG, Mart 2017 yılına kadar yazarkasa bunu kaldıramadı.

IHG aracına dayanarak yalnızca ABD ve Porto Riko’daki oteller etkilenmiş ancak bir sözcü, USA Today’e şirketin hala diğer mülklerini soruşturma yapılmadığını söyledi.

Zincir, aleti daha sonra dünyanın başka yerlerinde daha da fazla yerle güncelleştirebilir. Geçen yıl IHG’ye ait mülklerde kalanlar kredi kartı işlemlerini yakından takip etmek isteyebilirler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir