bodrum escort
Bir Sporcunun Hikayesi

Bir Sporcunun Hikayesi

 

Onur Yardımcı 1997 yılında Ağrı ilimizde dünyaya gelmiş ve henüz 1 yaşında iken ailesi çalışmak için Ağrı’dan Aksaray’a göç etmişlerdir. İş olanaklarının kısıtlı olduğu bu zamanlarda ailesi tarım ve hayvancılık ile uğraşmak zorunda kalmışlardır. Aksaray da 2005 yılına kadar eğitim ve öğretim hayatına devam eden Onur ailesi ile birlikte daha iş imkanlarının bulunduğu Kocaeli şehrine taşınmaya karar verirler.

Eğitim hayatına burada devam ederken ilkokul 5. Sınıfta iken beden öğretmeni onda olan sporcu kabiliyetini gün yüzüne çıkarmıştır. Sporla taşınan Onur Yardımcı daha yaşının çok küçük olmasına rağmen pek çok başarıya imzasını atmıştır. Kısa süre içinde kendini kanıtlayan sporcu atletizm 3000 metre branşında çok sayıda Kocaeli birincilikleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra ülke genelinde 800 metre branşında Türkiye üçüncülüğü vardır. Lisede okurken yine beden eğitimi öğretmeninin tavsiyesi üzerine ata sporu olan güreş ile tanışma şansına sahip olmuştur. Bu spor dalında da başarılı oldu ve sayısız Kocaeli bölge birinciliği ile üçüncülükleri bulunmaktadır.

Ayrıca Türkiye yedinciliğine de sahip olan sporcu lisenin son yıllarında 1 yıl kadar çim hokeyi sporunu yapmıştır. Her geçen gün daha fazla başarıya imzasını atan başarılı sporcu çim hokeyi sporunda da Kocaeli Bölge birinciliği ve Türkiye üçüncülüğüne sahip olmuştur. Kısacık hayatında pek çok başarı sığdıran Onur Yardımcı Kocaeli Derince ilçesinde hayatına devam etmektedir.

https://instagram.com/onuryardimci_

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir