Android Mesaj uygulaması masaüstüne geldi!

Android Mesaj uygulaması masaüstüne geldi!

Google, bu yılın Nisan ayında Android işletim sistemlerinde bulunan Android Mesajlar uygulamasının masaüstü sürümünü çıkartacağını duyurmuştu. Bugün Google tarafından yapılan bir açıklama ile resmi olarak uygulamanın masaüstüne geldiği ifade edildi.

Android Mesajlar için güncelleme vakti!

Google resmi blog hesabında Android Messages uygulaması için “Bugün ve önümüzdeki hafta boyunca, bilgisayarınızdan metin gönderip almanızı sağlayan ve en çok talep edilen özelliklerden biri olan Web için Mesajlar‘ı kullanıma sunmaya başlayacağız.” açıklamasında bulundu. Bu açıklama ile beraber artık Android kullanıcıları bilgisayarları üzerinden SMS gönderip alabilecek.

Kullanıcıların bu özellikten faydalanabilmesi için öncelikle burada bulunan bağlantı üzerinden Mesajlar uygulamasının masaüstü versiyonuna erişmesi gerekiyor. Aynı masaüstü WhatsApp kullanımı gibi kullanıcılar, telefonunda Mesajlar uygulamasını açmalı ve ardından “Seçenekler” menüsünde bulunan “Mesajlar Web” kısmına geçmeli. Sitede çıkan QR kodu telefona okuttuktan sonra artık kullanıcılar masaüstü bilgisayarları üzerinden mesajlaşmaya başlayabilecekler.

Masaüstü için Android Mesajlar herkese gelmedi!

Bu işlemleri deneyen çoğu kullanıcı telefonunda “Mesajlar Web” seçeneğini göremediğini ifade etse de, Google’ın blog hesabında belirttiği gibi en geç önümüzdeki haftaya kadar tüm kullanıcılar bu özellikten faydalanabilecek.

Android Mesajlar bazı yeniliklerle geliyor!

Google, mesajlar için masaüstü sürümünü yayınlarken aynı zamanda bazı küçük geliştirmeler de yaptı. Artık kullanıcılar kendilerine mesaj olarak gelen internet bağlantıları için önizleme seçeneğine sahip olacak. Ayrıca kullanıcılar akıllı cevap yoluyla mesaj gönderebilecekler ve GIF araması yaparak kolayca GIF içerikli mesajlar gönderebilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir