Amazon AI Platformunu Desteklemek İçin Facebook ve Microsoft’a Katılıyor

Amazon AI Platformunu Desteklemek İçin Facebook ve Microsoft’a Katılıyor

Amazondün ONNX-MXNet paketini Açık Sinir Ağı Değiştirme ( ONNX ) derin öğrenme modellerini Apache MXNet’e aktardı ve şirketin Facebook ve Microsoft ile birlikte açık kaynak AI sunma çabaları içinde olduklarını gösterdi.

ONNX-MXNet Python paketi ile açık kaynaklı ONNX tabanlı modelleri çalıştıran geliştiriciler onları Apache MXNet üzerinde çalıştırabilecek.

Temel olarak, bu AI geliştiricilerin modelleri korumalarına, ancak sıfırdan başlamak yerine ağları değiştirmelerine izin verir.

Makine öğrenme teknolojisinin kanayan kenarında binlerce başlangıç ​​ve başka bin üniversite hayal edebiliyor, ancak ‘format’ sorunları nedeniyle işi paylaşamıyorsanız inisiyatifsiz şeylerin durumundan pek uzak durmayacaksınız ONNX gibi.

Facebook ve Microsoft ile all-in, açık kaynaklı AI platformları fikri üzerine kurulmuş ve şimdi Amazon onlara katılıyor, ilerlemenin yolu ONNX gibi görünüyor.

Bu da bizi Google’a ve Apple’a getiriyor.

Biz konuştuk sırlar Apple’ın kültürü önce ve Tim Cook ve Cupertino şirketi ONNX platformunda Facebook, Microsoft ve Amazon katılmamış olması rahatsız kalır – ya da kendi kamu vizyonunu sürdürmeye onun önemli boyut ve zenginlik kullanılan makine öğrenme kodundaki açık kaynaklı bir işbirlikçi için.

Tıpkı inanılmaz derecede etkileyici Derin Zihnin arkasındaki şirket olan Google’ın, AI’nın geleceği için bir yol ileri sürmek için diğer devalara katılmamasıyla ilgili.

Bu elbette Alfabe şirketi kötü bir ışıkla boyamak değil – her ikisi de açık kaynak yapılmış TensorFlow ve Sonnet’i yarattı.

Ancak ONNX’i desteklemek yalnızca tüketicileri, yeni teşebbüsleri ve yararlı yapay genel zekayı araştırmak için yararlı olabilir.

Bir inisiyatif için başka bir amigo için kesinlikle değiliz. Yapay zekanın geleceğinin sadece etik yönlendirme ve hükümet denetiminden fazlasının olması gerektiğini giderek daha belirgin hale geldi.

Teknoloji devlerinin aynı sayfada olduğunu bilmek rahat olurdu.

Makinelere ve onlara güvenebilecek insanlara, yaratmakta olduğumuz gelecek için sorumluluk üstlenmek için AI kuran en büyük şirketlere ihtiyacımız var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir