Aladdin, 2019 Yılının Vizyonda En Uzun Süre Kalan Filmi Oldu

Aladdin, 2019 Yılının Vizyonda En Uzun Süre Kalan Filmi Oldu

Dünya çapında topladığı 2.79 milyar dolarlık gişe hasılatı ile Avatar’ı tahtından eden Avengers: Endgame, sahip olduğu rekorlarından birisini Aladdin’e kaptırdı. 24 Mayıs’ta izleyicilerle buluşan Guy Ritchie filmi, 143 gün ile 2019’un en uzun süre gösterimde kalan film olmayı başardı. 3 saati geçkin süresiyle Marvel Sinematik Evreni’nin en uzun filmi olan Avengers:Endgame, toplam 4,662 salonda gösterime girmiş ve tam 140 gün vizyona kalmıştı.

Aladdin, bugün itibarıyla ABD genelinde hala 105 salonda gösteriliyor. Gişe kazançlarına gelince; elbette bu alanda herhangi bir kıyaslama yapmak mümkün değil. Yukarıda da söylediğimiz gibi Avengers: Endgame, 20 haftalık görkemli koşusu boyunca ABD’de 858 milyon dolar, uluslararası pazarlarda ise 1,937 milyon dolar olmak üzere toplam 2.79 milyar dolar gişe hasılatı elde etti. Tam 27 yıl sonra izleyicilere bir kez daha merhaba diyen Aladdin ise şu ana kadar toplam 1 milyar kazanç sağladı. 

ABD’de 2019’un en uzun süre gösterimde kalan film olmayı başaran Aladdin, temelde 1992 yılında vizyona giren orijinal animasyon filmini takip ediyor. Yönetmen koltuğunda Guy Ritchie’in oturduğu yapım, Will Smith, Mena Massoud, Naomi Scott ve Marwan Kenzari gibi pek çok başarılı ismi bir araya getiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir