eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Akustik İzolasyon Malzemeleri Kullanım Alanları

Akustik İzolasyon Malzemeleri Kullanım Alanları

Ses yalıtımının konforunu tadabilmek adına kullanım alanınıza uygun bir ses izolasyon malzemesi almanız gerekmektedir. Dolayısıyla temin edeceğiniz yer ürünlerin kullanım alanlarının doğru olup olmadığını bilmesi gerekmektedir. Turkish Acoustic ses yalıtımında dünya devi olarak akustik ürünler satışını en doğru ürünleri sizlere temin etmek adına çaba sarf etmektedir. Ses yalıtımı binalarda, araçlarda, teknelerde ve daha birçok alanlarda kullanılmaktadır. Şirketlerinizde ses izolasyon malzemesi kullanmak istediğiniz taktirde şirketinizde kullanmak istediğiniz yer bağlı olarak ürün değişiklik göstermektedir. Ofisiniz içerisinde yer alan malzemelerin az olması nedeni ile ofisinizde yankı sorunu veya yan dairelere ses geçişine sebep olmaktadır akustik ses yalıtımı paneli kullanım sağladığınızda duvarlarınızda şık bir görüntüye sahip olmakla birlikte içerisinde yer alan akustik süngerler ve dış kısmında yer alan akustik kumaşlar ortamın akustiğini sağlamaktadır. Bunların dışında ofisinizde jeneratör odası bulunuyorsa veya jeneratör kullanımı sağladığınız bir alan mevcutsa jeneratörler bildiğiniz üzere çok fazla ses çıkartan ürünlerdir bunları engellemek adına jeneratörünüz için bir kabin yaptırdığınızda ses azalmayacaktır aksine kullandığınız ahşap veya demir malzemeler sesi arttıracaktır. Bunları engellemek adına jeneratör için yaptırdığınız kabine ses yalıtım malzemeleri kullandığınız taktirde sesi en aza indirebilirsiniz.

Kullanım alanınıza bağlı olarak kongre merkezlerinde ses yalıtımı yapmak isterseniz. Kullanmanız gereken malzemelerden biri olan genel olarak müşterilerimize önerdiğimiz ürünler içerisinde yer alan ahşap duvar panelleri ve ahşap tavan panel kullanımı sağlayabilirsiniz. Üzerinde yer alan delikleri sayesinde sesi parçalayarak arka kısmında yer alan soundtex kumaş ile sesin geçişini engellemektedir. Bunların dışında arka kısmına dilerseniz akustik şilte kullanımı sağladığınızda sesin yan odalara, alanlara geçişini engelleyebilirsiniz.

Evinizde yan dairelere ses geçişi ile ilgili sorun yaşamanız durumunda duvarlarınızda toplamda 3 katman olan bariyerli bondex sünger kullanımı sağlamanızda yan dairelere sesin geçişine yüksek düzeyde engel olabilirsiniz sesin yoğunluğuna bağlı olarak kullanmanız gereken ürünlerin dns oranı değişiklik göstermektedir buna istinaden akustik mimarımızdan hangi ürünü kullanmanız gerektiğini belirleyebilirsiniz. Bunların dışında ortamın akustiğini sağlamak istiyorsanız, kayıt yapıyorsanız evinizde duvarlarınızda piramit sünger, yumurta sünger gibi akustik sünger kullanımı sağladığınızda ortamda sesin geri dönüşünü (yankı problemini) engelleyebilirsiniz. Bu ses yalıtım malzemeleri ses geçiş kaybını engelleyerek ses iletimini keser. Böylece evinizde rahatlıkla dinlenebilir, ailenizle keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bu ses izolasyon malzemeleri tavan ve duvarlarda kullanabilirsiniz. Ayrıca zemin ses yalıtım malzemesi olarak akustik şilte ve akustik bariyerler öne çıkan ve tercih edilen ürünler arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Ofisinizde ses yalıtım malzemesi kullanmak istiyorsanız tavan, duvar ve zeminlerde de kullanabilirsiniz. Ofisler genel olarak sıkıntı telefon konuşma sesleri, uğultular ve topuk sesleridir. Bunun önüne geçmek için tavanlarda ses emici küpler ve kanopi asma tavan öne çıkan ses yalıtım malzemeleridir. Duvarlarda ise yanmaz süngerler, cloth screen paneller öne çıkan ürünlerdir. Bu sayede istenmeyen sesleri en az seviyeye indirerek ofisinizde daha huzurlu ve verimli vakit geçirebilirsiniz. Zeminlerde kullanacağınız ses yalıtım malzemesi ise akustik şilte ve epdm ağır kauçuk bariyer öne çıkan en kullanışlı ses izolasyon malzemeleridir. Bu ses yalıtımı malzemesini kullanarak topuk seslerinden kurtulmuş olursunuz.

Turkish Acoustic olarak ses yalıtım ve izolasyon sorunlarınıza kesin ve doğru çözüm sunmaktayız. Ses izolasyon malzemeleri son derece kalitelidir. Yanmazlık özelliğine sahip olup kesinlikle alev ilerlemesi olmaz. Konuyla ilgili testlerden deneylerden başarıyla geçmiştir. Yurtiçi ve yurtdışında güçlü referanslarımızla her zaman müşterilerimizin yüzünü güldürmeyi başardık. Turkish Acoustic her zaman hizmetinizdedir.

 

Kaynak: https://www.sesyalitimsungerleri.com/tecsound.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir