eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
AI, Satışları Nasıl Artırılır

AI, Satışları Nasıl Artırılır

Her sabah, çevremde seyir yapan kendinden tahrikli bir otomobil görüyorum. Bu konuda dikkat çekici olan tek şey, ne kadar belirgin olması.

Bunun yanında koşturan bilim adamları ya da fotoğraf çeken basın yok. Onu gördüğümde, yapay zekanın gelecekteki bazı hayalleri olmadığını hatırlatıyorum; Şimdi, burada, günlük hayatımızda.

AI Meşgul İşi İdare Edecek

Satış görevlileri bir toplantı planlamak istediklerinde sistem herkesin boş zamanları ve kurşun kalemleri içerdiği zaman takvimleri yönetebilen AI’ya sahibiz.

Daha karmaşık olan AI, toplantıyı dinleyecek, not alacak ve post-prodüksiyon üretecek.

AI ayrıca bir çağrı sırasında desenleri dinleyerek daha iyi satış elemanları olmamıza yardımcı olabilir

Müşteriden bahsediyor musunuz? Müşteri meşgul mü?  Aksi halde duymamış olabileceğimiz yararlı düşünceleri tahmin etmek. Ve muhtemelen, e-postalarımızı okumamıza gerek kalmayacak günden bile uzak değiliz; AI bizim için okuyacak ve bize önemli noktalar verecektir sadece önemli şeyler. (Sesli postalarımızı zaten kopyalıyoruz.)

Kısacası, AI hayatınıza ve çalışmanıza öncelik vermenize yardımcı olarak sistemlerle etkileşim biçiminizi değiştirecektir.

Ofise gitmeden ve bir görev dağıyla yüzleşmek yerine, öğeleri eklediğiniz veya çıkardığınızda, gün boyunca gelişecek, düzenli bir şeyler listesi olacak.

AI, hayatınızı kolaylaştırmak için sürekli arka planda çalışacaktır. Bütün bunları nasıl yapar? Neyi yapamayacağımızı görerek.

Büyük Veriden Faydalandırma

Her şey bu verilerle ilgili. Ve çok fazla veri var! Çoğunun analiz edilmediği inanılmaz bir miktardır.

Verilerini nasıl kullanacağını belirleyen şirketler; Amazon ve Netflix (tabii Google ve Facebook gibi diğer devler) pazarlarına hakim olacaklar.

Müşteri verilerinde bu tercihleri açığa çıkaran ve satış ekibi hareket tarzlarını öne çıkaran davranış kalıpları vardır. Müşteriler satın alırken, para harcarken, bir müşterinin satın alıp almayacağına karar vermesi için geçen süreyi içerir: Bunların hepsi, bir satış ekibini sadece soğuk çağırmanın ötesinde şekillendirebilecek faydalı bilgiler üretir.

Bu “büyük veriler” bize kaynakların nereye gideceği konusunda sinyalleri verebilir.

AI, makine öğreniminin bu gizli kalıpları ve davranışları bulmak için büyük, etiketsiz veri setlerinden öğrenme yeteneğini kullanmaktadır.

Yarının Müşterilerine Satış Yapmak

AI’nın hayatımızı nasıl etkileyeceği konusunda ilk günlerimiz var, ancak bildiğimiz bir şey var: AI, satış ekiplerini fırsatları daha hızlı kapatmaya yetkilendiren avantajlar sağlıyor.

Aslında, önümüzdeki üç yıl içinde, satış ekipleri tarafından öngörülen istihbarat kullanımında (ör. Potansiyel puanlama) %118 oranında bir artış olması bekleniyor. Özellikle evrim geçirmekten heyecan duyduğum bir şey, satış süreci akışı: potansiyel puanlama da dahil olmak üzere sürecin her adımına nasıl istihbarat getireceğiz, aynı zamanda fırsat tahmini ve hesap analizleri ile tahmini öngörme de yapacağız.

Büyük veri ve makine öğrenimini kullanarak AI, geçmişteki başarı ve başarısızlıklara dayalı korelasyonlar yapabilir.

Fırsatları puanlamak için AI’yı kullanma ihtimalleri büyük bir fırsattır ve zaten gördüğümüz bir gelişme.

Fırsat ve hesap bilgileri, e-postalardan, takvimlerden ve diğer içeriklerden gelen verilerin ürünüdür. Sistem, doğal dil işleme ile rakiplerinizin kimlerin e-postaların içeriğine dayalı olduğunu belirleyebilir.

Güçlü bir olasılık yaratan ya da bir anlaşmanın ne zaman yapılabileceği konusundaki bu bilgiler, tarihsel olarak iyi satış elemanları başkanları olmuştur.

Bilgi vardı, sadece paylaşılmadı, sadece şirketin bağlantısız sistemlerinde değil satış temsilcilerinin kafalarında da silinmişti.

Bana göre en havalı şey, öngören tahmindir. Bu, satıştaki en önemli şey olan paranın nerede olduğunu bize gösterebilir.

Şimdi, bu rakamlar genellikle satış yöneticileri tarafından ayarlanır. Ancak sistem, bu çeyreği bir işyerinde, bölgesel düzeyde ve takım düzeyinde ne kadar işyerini kapatacağınızı söyleyebilir ve size öngörüde bulunabilir miyiz? AI’nın bu numaraları yüksek bir güvenle öngörebildiğini gördük. Makine, o çeyrekte ne kadar para kazanacağını söyleyebilir. Aslında, şirketinizin geleceğinin ne olduğunu size söyleyecektir.

Bir gün, AI’nın bu seviyesi, araçların kendilerini kullanmasıyla birlikte, oradaki norm olacaktır.

Hayatta ve işte sıkıcı olan şeylerin çoğu, her birimiz yenilik yapmamızı ve her zamankinden daha hızlı hareket etmemizi sağlayacak şekilde otomatik hale getirilecek.

Öngörülemeyen şeylerin çoğunun yakında tüm verilerde neler olup bittiğini görmemize yardımcı olan bir istihbarat sistemi tarafından netleştirileceğiz ve buna göre plan yapacağız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir