Yakın Bir zamanda Marketlerde Hiç Brokoli Göremeyebilirsiniz!

Yakın Bir zamanda Marketlerde Hiç Brokoli Göremeyebilirsiniz!

Çocuklara muhteşem, vejeteryanlarada çok kötü bir haberimiz var. Brokoli yetiştiricileri, yağmur yağmaya başlamazsa yakında süpermarket raflarında brokoloninin tamamen kayıp olacağını söylüyor. Yetiştiriciler, yüksek sıcaklıkların ve yağmurun yetersizliğinin brokoli sıkıntısına neden olduğunu belirtti. Demir açısından zengin sebzelerin de yakında süpermarket raflarından yok olacağı söyleniyor.

Brokoli Yemek, Cilt Kanserini Önlüyor!

Riviera Produce’den David Simmons, ekinlerin büyümesini sağlamak için çok fazla yağmurun gerektiğini ifade etti. Yetkililer, yakında yağmur yağmaya başlamazsa, pek çok çocuğun nefret ettiği demir açısından zengin sebzeyi göremeyeceğimizi vurguluyor. Ülkenin en büyük brokoli üreticileri olan Riviera Produce’den David Simmons şunları söyledi: “Bu bitkileri yaz boyunca canlı tutabilmek için çok fazla yağmur ve daha serin şartlara ihtiyacımız var. Aksi halde durum giderek daha da kötüleşecek ve gerçek bir kıtlık göreceğiz.”

Bitkilerin Birbirleriyle Yer Altından İletişim Kurdukları Keşfedildi!

İngiliz Yapraklı Bitki Yetiştiricileri Derneği, mevcut sıcaklıklarının karnabahar sıkıntısına yol açtığını ve ısının hasatlarda ‘hasara’ yol açtığını söyleyerek bir uyarıda bulundu. İngiltere, bu yılın başlarında tarım ürünlerini zarara uğratan yoğun kar yağışına maruz kaldı ve sonrasında da 70 yılın en sıcak aylarını yaşayarak brokoli sıkıntısı yaşamaya başladı.

Yalnız brokoli ülkemizde Bafra’da üretildiği için biz hala şanslı konumdayız. Ülkemizde de sıcaklıklar arttı fakat yağmur sıkıntısı yaşamıyoruz. Biz marketlerimizde brokoli ve karnabahar görmeye devam edeceğiz, sizler hemen sevinmeyin. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir