Tişört Tasarla

Tişört Tasarla

Gündelik hayatta en çok giydiğimiz ve yine en sıklıkla değiştirdiğimiz giysiler arasında hiç şüphesiz tişörtlerimiz bulunmaktadır. Her ne kadar fazla miktarda tişört çeşidi ve deseni bulunsa da bunlar hiçbir zaman bizim kendi beğenimizin be tasarımızın yerini tutamaz. Bu fikirden yola çıkılarak günümüzde son derece yaygın olarak kullanılmakta olan tişört baskı modası oluşmuştur. Böylece insanlar artık kendi giyecekleri ya da sevdikleri insanlara hediye edecekleri tişörtleri, tişört tasarlave kendi tarzını oluştur akımına uyarak belirlemekteler.

Bu durum, isterlerse sevgili olanlar sevgilisine kendi resmi olan baskı tişörtü, kendisine de sevdiğinin resmi olan tişörtü baskı yaptırarak hediye ediyorlar. En çok ikiz çocuklarda da yine bu akımı görmekteyiz. Peki, her önüne gelen tişört baskı yapabilir mi? Tabi ki hayır, her Tanıtım film iş gibi yine bu baskı işi de bir uzmanlık gerektirmektedir, yoksa ortaya yanlış orantısız basılmış ve kalitesiz baskılar ortaya çıkacaktır.

Tişört tasarlave bastır işleminin birçok uygulama tekniği bulunmaktadır. Fakat her uygulama tekniğinin yine kendine has özellikleri ve şartları mevcuttur. Çünkü her teknik her kumaşa uygun olmayabilir. Burada aldığınız kumaşa ve seçtiğiniz baskıya uygun olan askı tekniğini seçmeye dikkat göstermelisiniz. Eğer kaliteli bir kumaş ve bu kumaşa uygun baskı tekniğini seçerseniz birçok kez yıkanmasına rağmen hala canlılığını koruyan bir tişört baskı elde etmiş olursunuz. Bu yöntemlerin eğer bir kaçından bahsedecek olursak;

Dijital baskı dediğimiz yöntem bunlardan en yaygın ve en kaliteli olanlarından bir tanesidir. Her çeşitte ve modelde baskıyı bu yöntemle rahatlıkla basabilirsiniz. Bu baskı Düğün fotoğrafçısı yönteminde en ufak detaylar bile en net şekilde görünecektir.

Süblime baskı tekniği ise oldukça kolay olan tekniklerden bir tanesidir fakat sadece polyester kumaşlara uygulanabilir olması tek dezavantajıdır.

Transfer baskı tekniği süblimeye çok benzemektedir fakat bu teknik daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Çünkü her tür kumaşa uygulanabiliyor olması bunu daha tercih Düğün organizasyon edilebilir duruma getirmiştir.

Pitole baskı türünde ise hava tabancalarından faydalanılmaktadır. Tişört tasarla işlemi sırasında oluşturulmak istenilen desen tişört üzerine boya püskürtülerek elde edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir