Tez Yazan Firma Ve Danışmanlık Veren Yerler

Tez Yazan Firma Ve Danışmanlık Veren Yerler

Tez Yazan Firma Ve Danışmanlık Veren Yerler 

Tez danışmanı lisansüstü öğrencilerin tez konusu belirlemesinde ve tez yazım sürecinde rehberlik görevini üstlenen öğretim üyesidir.  Danışman olan öğretim üyesi tez danışmanlığı yapmış olduğu öğrencisi ile düzenli görüşmeler yapar.  Devamında ise tez yazım kılavuzuna uygun hareket etmenize ve sürecin doğru bir şekilde ilerlemesini sağlar. Bu nedenle danışmanın teziniz hakkındaki tutumu son derece önemlidir. Tez danışmanı almak isteyen öğrenciler tez yazım siteleri ile iletişim kurarak bilgi alabilirler. 

Tez Danışmanı 

Her ne kadar tez danışmanları bir rehber gibi görünse de sizin akademik başarınız ve tezinizin başarılı sonuçlanmasında önem arz ederler. Tez danışmanı seçerken bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir.  Öncelikle danışman öğretim üyesinin daha önce danışmanlık yapmış olduğu tezleri incelemelisiniz. Mesela öğretim üyesinin danışmanlık yapmış olduğu tezlerin konusu birbiriyle benziyor ise ve bu konular öğretim üyesinin de ilgi alanları ile uyuşuyor ise bu danışmanla çalışabilirsiniz.

Aslında tez danışmanı seçimi yaparken en önemli nokta sizin hangi alanda ve hangi tez konusunu çalışmak istediğinizdir. Tez konunuzu tam olarak belirlememiş olsanız bile  çalışmak istediğiniz alt dalı belirleyebilirsiniz. Böylece doğru bir danışman seçimi yapmanız daha kolay olur. Danışman seçimi yaparken tez yazdırma siteleri ile iletişim kurarak bilgi alabilir ve aklınıza takılan sorulara cevap bulabilirsiniz.

Tez Danışmanı Ne Yapar?

Tez yazarken destek almış olduğunuz danışman tez konunuzun özgünlük şartlarını denetler. Danışmanınız tez önerisi hazırlamanızda size rehberlik eder. Öğrenci ile düzgün görüşmeler yaparak tezin durumunu değerlendirir ve tez yazım kılavuzuna uygun hareket edilmesini sağlar. Son olarak tez yazım aşamasında tezini tamamlayan öğrenci için intihal raporu alır. Tez danışmanının bu gibi pek çok görevi yerine getirme sorumluluğu vardır.

Bu nedenle tez danışmanı seçerken iyi bir şekilde araştırma yapmalı ve buna göre çalışmaya başlamalısınız. Eğer siz de bir tez çalışması yapmaya başlayacak iseniz ve bu konuda uzman desteğine ihtiyacınız varsa https://tezyazdirma.com/  sitesini ziyaret ederek tez yazım fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi alabilir ve danışmanlık desteği talebinde bulunabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir