Tesettür Giyimde Şal Seçiminin Önemi

Tesettür Giyimde Şal Seçiminin Önemi


Tesettür giyimde şallar önem taşıyan aksesuarlardır. Elbise kadar üzerine takılan şallar da dikkat çekmektedir. En sade elbiseyi, farklı şallarla tamamlamak mümkündür. Kıyafete hareket getiren, stil yaratan şalların, tesettür giyimde baş örtüsü olarak ta kullanımı oldukça yaygındır.

Tesettür Giyimde Şal Kullanımı

Şallar renkleri ve desenleri açısından, bayanlar tarafından, en çok tercih edilen aksesuarlardandır. Elbise ve kabanların üzerinde, aksesuar olarak kullanıldığı gibi, başörtüsü olarak ta kullanılmaktadır. Tesettür giyimde, renkli, tafta, şifon şal kullanımı yaygındır. Tesettürlü bayanlar için, farklı desenlerde şal tasarımları bulunur. Burada dikkat edilecek husus, mevsimine uygun şal seçimidir. Yaz için seçilecek şal modellerinde, saçın hava almasını sağlayacak özellikte kumaşların seçilmesi önerilir. Şifon şallar, hem görüntüleri, hem de incelikleri açısından tercih edilen şallar arasındadır. Kış ve sonbahar mevsimlerinde ise kalın kumaşlardan yapılmış şallar tercih edilir. Sık dokumaları ile sıcak tutma özelliğine sahiptir.

Şallar da sim kullanımı ile farklı bir şıklık elde edilebilir. Bu şekilde, başörtüsü olarak ta zevkli tasarımlar yaratılır. Aynı zamanda, serin tutması ve zarif görüntüsü ile kullanımı yaygındır. Tafta olan şallarda, tesettür giyimde başörtüsü olarak sıklıkla kullanılır. Taftanın kaymayan yapısı, başörtüsü olarak kullanımını kolaylaştırmaktadır. Bazı şalların uçlarında dantel kullanımı, görülebilir. Bu tür şallar, son derece şık, tesettür örtü tasarımlarıdır. Başörtüsü olarak kullanıldığı takdirde, yüzün çevresinde görünen dantel detaylar, zarif bir görünüm sunar.

Elbiseyi Tamamlayan Şal Tasarımları

Tesettür giyimde, kullanılan en önemli aksesuar şallardır. Elbiseye uygun seçilen şallar, bayanlara ayrı bir şıklık katacaktır. Giyilen elbise ile uyumlu renklerdeki şallar, bazı detayları ile göze çarpar. Kimisinde bulunan sim detaylar, zarif dantel tasarımlar, bayanlara şık bir görünüm sunacaktır. Elbise ve yüz rengine gidecek tonlarda şal seçimi, önem taşır. Şallarda kalite de seçimi etkileyen bir başka unsurdur. Dökümlü duran şifonlar kadar, ağır tafta şalların da yerine göre kullanımı tavsiye edilir. Bazı şallar da çift taraflı desen ya da renk kullanımı, söz konusudur. Bu şallarda kullanım, iki taraflı olabilecektir. Tesettür giyimde, her kullanıma uygun şallarda model zenginliği yer alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir