Sony sonunda inadından vazgeçti!

Sony sonunda inadından vazgeçti!

Bugün, asla olmaz imkansız dediğimiz bir olay gerçekleşti. Sonunda Sony, çapraz platform desteği konusundaki sert tutumunu yumuşatmaya başlamış gibi duruyor. 

PS4 üzerinden başlatılacak olan açık beta ile Fortnite’ı Android, iOS, Switch, Xbox One, PC ve Mac kullanıcıları ile beraber tek bir server üzerinden oynayabileceksiniz. 

Peki bu kalıcı olarak artık desteklenecek mi? Sony beta sayesinde çapraz platformun avantaj ve dezavantajlarını öncelikle test edecek gibi görünüyor. Bu sayede kendi platformunda bulunan kullanıcıların ne kadar rahat bir şekilde oyun deneyimine kavuştuğunu gözlemleyecek.

Sony inadından vazgeçti!

Bildiğiniz gibi daha önce Sony, bu tarz çapraz platform destekleri ile kullanıcıların oyun zevklerinin baltalanabileceğini ve güvenlik açısından pek doğru bir yöntem olmadığını dile getirmişti. Bu karar gerçekten de büyük bir politika değişikliği olarak yorumlanabilir.

Sonunda inadından vazgeçen Sony, anlaşılan oyuncuların isteklerine kulak vermiş gibi duruyor. Çünkü gerçekten de oyuncular farklı platformlarda olsalar bile arkadaşlarıyla birlikte oyun oynamak istiyor ve bunu her defasında Sony kanadına iletiyorlardı. 

Uzun yıllar sonra bu konuda destek çıkılması gerçekten de güzel bir gelişme. En azından PlayStation 4 kullanıcıları için. 

Assassin’s Creed Odyssey çıkış fragmanı!Oyun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir