Sanayi ve Teknoloji Bakanı, Masomo’yu Ziyaret Edip Kafa Topu 2 Oynadı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı, Masomo’yu Ziyaret Edip Kafa Topu 2 Oynadı

Webtekno’nun da içerisinde bulundu İzmo Bilişim’in bünyesinden çıkan Kafa Topu serisi, ardından Masomo bünyesine geçip aldığı seri yatırımlarla bir dünya devi haline geldi. Kardeş şirketimizin İzmir’de bulunan merkez ofisi, yakaladığı büyük başarıların ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanı MustafaVarank tarafından ziyaret edildi.

Ziyareti sırasında Masomo İş Geliştirme Müdürü Rudi Diriman ile tablet üzerinden Kafa Topu 2 oynayan Mustafa Varank, maçın ardından Masomo gibi, Türkiye için büyük değer aczeden girişimler hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 

Bakan Varank, fikirlerin şirketlere dönüşmesinin Türkiye için ne kadar önemli olduğundan bahsederek,  “Bu genç kardeşlerimiz de bunu başaran arkadaşlarımızdan. Oldukça mütevaziler ama gayet büyük bir yurt dışı yatırımı aldılar. 120 milyon kez indirilmiş bir oyundan bahsediyoruz. Milyonlarca insan bu oyunu oynuyor.” dedi.

Bakan Varank, açıklamalarına “Bizim AR-GE ve tasarım merkezleri desteklerimiz var. Burası ülkemize ekonomik ve ihracat anlamında para kazandıran ve inovatif fikirlerin nasıl dünyada daha fazla gelir getiren işlere dönüştüğünü gösteren bir şirket.” şeklinde devam etti.

“Oyunlarını ben de oynuyordum”

Bakan Mustafa Varank, Masomo hakkındaki açıklamalarına devam etti ve “Kendileri ile uzaktan iletişimimiz vardı. Oyunlarını ben de oynuyordum. Geldim, onlarla tanıştım. Kamuoyuna böyle başarı hikâyelerini anlatmamız lazım. Biz gençlerimizi, girişimcilerimizi her alanda desteklemeye devam edeceğiz. İzmir bunların güzel örneklerinden biri.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir