Mobil

Samsung’un Yeni Modemi Galaxy S9’u En Hızlı Akıllı Telefon Yapıyor

Samsung’un bir sonraki akıllı telefonları daha da hızlılaşıyor. Şirket, Exynos yonga setleri için LTE modeminin bir sonraki sürümünün artık altı aktarma birleştirme (6CA) ‘yi desteklediğini ve 1.2Gbps’ye kadar indirme hızına varsayımsal olarak ulaşılabildiğini açıkladı.

Kısa bir özet için, taşıyıcı toplama, LTE hızlarının spektrum boyunca aynı anda birden fazla LTE bandı kullanarak arttırılması ve bant genişliği hızlarının artması ile sonuçlanan bir yöntemdir.

Daha fazla bant destekleniyor.

Samsung davasında, bu , teorik veri oranının artmasıyla birlikte 5CA sunan S8’in Exynos 9 işlemcisine yerleştirilen modülden kaynaklanıyor.

Başka bir deyişle: Galaxy S8 ilk gigabit akıllı telefon olmasına rağmen, halefi yeni teknolojiye bağlı olarak yüzde 20’ye kadar daha hızlı veri hızları sunabilir.

Tabii ki, Samsung’un tarafında yer alan 6CA’yı desteklemek, çözümün ancak yarısıdır; operatörler, sonuna kadar 6CA’yı desteklemeye ihtiyaç duyar.

Bu yılın başlarında, Sprint gibi taşıyıcılar üç taşıyıcı toplama desteğini yeni ekledi , bu nedenle Samsung’un yeni modeminin tam olarak gerçekleştirilebilmesi için uzun bir yol var.

Samsung, bu teknolojinin gelecek yılın Galaxy S9 telefonlarında görünmesini bekleyeceğini düşünüyor ve yeni modemin bu yılın sonuna kadar üretim yapmayı planlıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı