Sahibinden Satılık Arabalarda En İyi Fiyat Hangi İllerde

Sahibinden Satılık Arabalarda En İyi Fiyat Hangi İllerde

Ülkemizde araç sahibi olmak birçok kişi bütçesinin el verdiği ölçüde ikinci el araç piyasasına yönelmektedir. Bunun nedeni sıfır almaya yetecek bütçelerinin bulunmaması ve ikinci el araçlarında bazen çok temiz ve kullanışlı olmasıdır. Araç almayı düşünen insanlar öncelikle internet üzerinden alım satımların gerçekleştiği sitelere yönelerek araştırma yapmaktadır. OK Ücretsiz İlan Vermek İçin Hizlilan.com olarak en iyi ücretsiz vasıtalarınızı ekleyebiceğiniz özel ilan sitesidir.

Kişilerin araç alışverişi yapabileceği birçok site bulunmaktadır. Buralardan arabaların özellikleri ikinci el piyasasında araç fiyatların görmek mümkün olmaktadır. OK Sahibinden Satılık Arabalar içerisinde en temiz ve güzel aracı bulmak birinci amaçtır. Bazen kişilerin bütçesine uygun olarak kazasız, boyasız, kusursuz ve az kullanılmış araçları da bulmaları mümkün olmaktadır. Satıcı nakit problemi yaşadığında genel olarak aracını satılık otomobil ilanları içerisine koyarak olması gereken fiyatın altında satışa sunabilmektedir.

Araç almayı düşünenler genel olarak sahibinden satılık arabalara yönelmekte ve arada başka bir aracının olmamasını istemektedir. Bunun nedeni olarak araya başka bir aracının girmesi komisyon ödenmesini gerektirecek olmasıdır. İkili alışverişlerde alıcı da satıcıda birbirleri ile direkt olarak muhatap olacaklarından anlaşma daha kolay bir biçimde de gerçekleştirilebilmektedir. OK Ücretsiz İlan Vermek İçin Hizlilan.com web ilan sitesi ile araba almak ve araba satmak artık çok kolay. Satış için internet üzerinde bulunan iletişim numaraları üzerinden birbirleri ile görüşebilmeleri mümkün olmakta ve anlaşma sağlanabilmektedir. Araç sahibi satılık otomobil ilanlar üzerinde vermiş olduğu fiyattan uygun görmesi halinde indirim gerçekleştirebilmektir. Ancak genellikle bu ilanları verirken son fiyat olduğunu yazan kişiler herhangi bir biçimde indirim yapmama hakkına da sahiptir.

Araç alacak kişiler ilk olarak Sahibinden Satılık Arabalar arasındaki ilanları incelemelidir. Eğer kendisi için uygun olmadığını düşündüğü bir kaza, boya veya kusur varsa ve araç bütçesine uygunsa almak istediği araç için pazarlık yaparken bu kusurları kullanabilir. Bir aracın işlem görmesi o aracın değerini düşüreceğinden burada işlem görmüş aracın fiyatının ona göre belirlenmesi gerekmektedir.

Sahibinden Satılık İlanlar:

Araç sahipleri satmayı düşündüğü araçlarını galerilere vermek yerine satılık otomobil ilanları ile alıcıların beğenisine internet üzerinden sunabilmektedir. Bu sayede galerilere komisyon vermekten kurtulan araç sahibi aracının normal bedelinde bir kazanç elde edebilmekte ve zarar etme durumunu ortadan kaldırmaktadır. Sahibinden Satılık Arabalar verilirken şeffaf olunması önemlidir. Bu durum şehir dışından aracı satın almaya gelmek isteyenler için kolaylık sağlayacaktır. Bunun nedeni ilanda belirtilmeyen kaza, kusur veya işlemin sonradan ortaya çıkması halinde alıcının aracı almaktan vazgeçmesine neden olabileceği gibi boşuna zaman kaybı ortaya çıkarabilmektedir.

Araç Alışverişlerinde Ekspertiz İşlemi Yaptırılması:

Araç alımları gerçekleştirilirken alınacak olan arabanın mutlaka ekspertiz raporu alınması gerekmektedir. Bu ilerde aracı alan kişinin sorun yaşamasını ortadan kaldırmak için önemli bir unsurdur. Bu rapor alınırken araba da bulunan tüm hatalar ortaya çıkmaktadır. Ancak burada da dikkat edilmesi gereken unsur, bu raporu veren kişilerin güvenilir olması ve o muhitte isim yapmış eksperler olması önemlidir. Bunun sebebi bazı kötü niyetli kişilerin bu raporu hazırlayan kişilerle anlaşarak alıcıyı kandırabilme ihtimalidir. Ancak isim yapmış o çevrede marka olmuş özenli ve dikkatli ekspertizlerde böyle bir durum yaşanması mümkün olmamaktadır. Çünkü markalarına isim getirmemek bu tip ekspertizlerde her şeyden önemlidir.

Sahibinden Satılık Arabalar:

Günümüzde araç alışverişinde en çok kullanılan yöntem olan sahibinden satılık arabalar ilanlarının bulunduğu sitelerin kullanılması yaygınlaşmış bir yöntem olarak karşımıza çıkar. Bu ilanlar ile alıcı ile satıcı arasında bir köprü oluşturulmuş olur. Aracının özelliklerini eksiksiz ve tam olarak yayınlayan satıcılar aracın kaçıncı sahibi olduklarını, araçta sigara içilip içilmediğini, aracın kazasının bulunup bulunmadığını, varsa bu kazaların derecesini, aracın pert kaydının bulunup bulunmadığı gibi durumları da belirtirler.

Ayrıca aracın muayenesinin süresini, bir sonraki muayene tarihini, aracın kaç model olduğunu, kilometre bilgisini, çalışmayan parçasının bulunup bulunmadığını, satılacak olan aracın benzinli mi, dizel mi yoksa gazlı mı olduğunu sahibinden satılık arabalar ilanlarında anlatırlar. Birçok alıcı için satın alınacak olan arabanın yakıt türü ön planda yer alır.

Ancak dizel araç seçiminde kilometrenin düşük ya da yüksek olması o aracı alıp almama konusunda en önemli faktör olarak görülmektedir. Bunun nedeni dizel araçların yedek parçalarının benzinli araçlara göre daha pahalı olmasıdır. Benzinli araçlarda ise arabada gaz yakıt sisteminin takılı olup olmaması belirleyici bir faktördür. Lpg kullanımı bu tip araçlar için artış göstermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir