Musk, Haftada 5.000 Otomobil Üretmeyi Başarısı gösterdi

Musk, Haftada 5.000 Otomobil Üretmeyi Başarısı gösterdi

Aylar öncesinde Elon Musk tarafından hem çalışanlarına, hem de müşterilere er ya da geç ulaşılacağı söylenen bir söz verilmişti: “Tesla, haftada 5.000 araç üretecek.” Açıkçası geçen süreç sonrasında bu hedef bir zaruret halini almaya başlamıştı.

Özellikle geçtiğimiz haziran ayının üçüncü haftasına dek 6.000 araç üretebilen Tesla cephesinden oldukça şaşırtıcı ve güzel bir haber geldi. Elon Musk, ‘2018’in ikinci çeyreğine kadar haftada 5.000 araç üreteceğiz’ sözünü ucu ucuna da olsa tutmayı bildi. Hatta bu hafta Tesla’yı 5.000’e ulaşacak son araç, haftanın bitişinden yaklaşık 2 saat sonra üretildi. 

Üstelik tüm üretim başarısı bunla da sınırlı değil. 5.000 Model 3 üreten Tesla fabrikaları, aynı hafta içerisinde 2.000 adet de Tesla Model S ve Model X üretti. Bu da Musk’ın da yukarıda belirttiği gibi toplamda 7.000 araç demek. İlk bakışta hedeflenen şey küçük bir oyunu andırsa da bunun Tesla’nın geleceği açısından ne kadar önemli olduğunu daha önce çok kez ifade etmiştik.

Son olarak  Reuters’ın belirttiğine göre Elon Musk burada durmamakta kararlı. Şirketin yeni dönemdeki ilk hedefi Tesla Model 3’ün 5.000’lik üretim rakamını haftada 6.000’e çekmek olacak.

Elon Musk Takipçilerine Sordu: Tesla Kamyonetinde Hangi Özellikler Olsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir