eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Minibüs ile kodlama turuna çıktı

Minibüs ile kodlama turuna çıktı

HABERTURK.COM

Vodafone Türkiye’de spor ve eğitim alanındaki toplumsal çalışmalarını tek çatıda buluşturan Yarını Kodlayanlar Minibüsü projesine start verdi. Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen “Yarını Kodlayanlar” projesi kapsamında hayata geçirilen ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Spor İstanbul’un eğitim verdiği 7-14 yaş arası çocuklara kodlama eğitimi verilecek olan Yarını Kodlayanlar Minibüsü, 12 haftalık İstanbul turuna başladı. 

Spor İstanbul’a ait 30 ayrı spor tesisini ziyaret edecek olan Yarını Kodlayanlar Minibüsü’nün ilk misafirleri, Silivrikapı Buz Pisti ve Spor Tesisi’nde eğitim alan 20 çocuk oldu. Cumartesi ve pazar günleri saat 09.00-12:00 ve 13:00-16:00 arasında olacak şekilde 2 seansta kodlama eğitimlerinin düzenleneceği Yarını Kodlayanlar Minibüsü ile Mart sonuna kadar yaklaşık 600 çocuğa ulaşılması hedefleniyor.

Türkiye Vodafone Vakfı olarak sadece teknoloji tüketen değil teknoloji üreten bir nesil yetiştirmeyi hedeflediklerini belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, şunları söyledi:

“Bu hedefle Habitat Derneği işbirliğiyle başlattığımız ‘Yarını Kodlayanlar’ projesi kapsamında, Türkiye’nin dört bir yanında yaşları 7-14 arasında değişen çocuklara kodlama eğitimi veriyoruz. Kodlama eğitimlerimizle çocuklarımızı dijital geleceğe hazırlıyoruz. Son olarak, geçtiğimiz Kasım ayında düzenlenen Vodafone 41. İstanbul Maratonu’nda da çocuklarımızın dijital eğitimine katkıda bulunmak için koştuk. Aynı zamanda, bir kodlama minibüsü oluşturarak, Spor İstanbul’un eğitim verdiği çocuklara kodlama öğretmeyi planladık. Böylece, Spor İstanbul çocuklarımızın fiziksel gelişimine destek olurken, biz de zihinsel gelişimlerine destek olacağız. Spora ve kodlamaya meraklı tüm çocuklarımızı Yarını Kodlayanlar Minibüsü’ne davet ediyoruz.”

NERELERİ ZİYARET EDECEK? 

Verilen bilgiye göre Yarını Kodlayanlar Minibüsü’nün ziyaret edeceği diğer Spor İstanbul tesisleri şunlar:

Fatih Spor Kompleksi

Yeşilpınar Yüzme Havuzu

Tevfik Aydeniz Spor Tesisi

Hidayet Türkoğlu Spor Tesisi

Bayrampaşa Spor Kompleksi

Esenler Spor Kompleksi

Hakkı Başar Spor Kompleksi

Bahçelievler Spor Kompleksi

Halkalı Yüzme Havuzu

Sefaköy Yüzme Havuzu

Halkalı Çamlık Spor Tesisi

Florya Spor Tesisi

Çırpıcı Spor Tesisi

Hamza Yerlikaya Spor Kompleksi

75. Yıl Yüzme Havuzu

Avcılar Spor Kompleksi

Beyoğlu Yüzme Havuzu

Metin Oktay Spor Tesisi

Maltepe Sahil Spor Tesisi

Çekmeköy Spor Kompleksi

Beykoz Spor Tesisi

Hasan Doğan Spor Kompleksi

Pendik Kurtköy Spor Kompleksi

Haldun Alagaş Spor Kompleksi

Ümraniye Kapalı Yüzme Havuzu

Pendik Çamlık Spor Tesisi

Kafkale Spor Kompleksi

Yenidoğan Yüzme Havuzu

Taha Akgül Spor Kompleksi 

81 İLDE 100 BİN ÇOCUĞA KODLAMA EĞİTİMİ

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği işbirliğiyle yürütülen “Yarını Kodlayanlar” projesiyle, 7-14 yaş arası çocuklara gönüllü eğitmenlerin yönetiminde programlamaya giriş, algoritma mantığı, uygulama yapma, hikâye oluşturma ve oyun yapma gibi konularda teorik ve uygulamalı eğitimler veriliyor.

Ağustos 2016’dan bu yana 60 ilde 43 bini aşkın çocuğa ulaşan projeyle, önümüzdeki bir yılda 81 ilde 100 bin çocuğa daha kodlama eğitimi verilmesi hedefleniyor.

haberlervodafonekodlamaibbhabitat derneğiyarını kodlayanlarGÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir