eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Microsoft Nihayet Vista’yı Piyasadan Çekti

Microsoft Nihayet Vista’yı Piyasadan Çekti

Eski eşlerin, Windows işletim sistemlerinin büyük ve atlanabilir sürümler arasında geçiş yapması, 2000’li yıllar boyunca geçerli olduğunu ve Vista’nın hiçbir yerinde belirgin olmadığını açıkça belirtti.

Övgüye değer XP ve hâlâ çekici 7 arasında, pazarlamaya erken başlanan yeni bir arayüz ile göründü ve gösterildi.

İlk başlangıcından on yıl sonra ve ticari sürümlerini satmayı bıraktıktan altı yıl sonra Microsoft bugün unutulan işletim sistemini desteklemeyi durdurdu. Sisteminizi güvende tutmak istiyorsanız, en son Windows sürümüne geçiş yapmanın zamanı geldi.

Yazı geçen yılın sonlarından beri zavallı Vista duvarı üzerindeydi.

Firefox, önümüzdeki Eylül’e kadar yaşlanan işletim sistemini destekleyeceğini belirtti; Google, Gmail’in 2017’de daha sonra onunla çalışmayı bırakacağını söyledi.

Fakat tabudaki gerçek çivici, Vista kullanıcılarını öncülerinden kestireceklerini açıklayan oyun timi Blizzard’dan geliyordu.

Başlıklar birbiri ardına. Microsoft’un kredisine göre, işletim sistemi ticari kullanıcılar için orijinal gün batım tarihinden beş yıl daha uzun süre desteklense de, aynı 2009 raporunda şaşırtıcı bir şekilde Microsoft’un iş dünyası ve kurumsal Vista sahiplerini Nisan 2017’de kesmesi bekleniyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/micderc1/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35