eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
KURULUŞUMUZUN SİZE SUNDUĞU BELGELENDİRME HİZMETLERİ

KURULUŞUMUZUN SİZE SUNDUĞU BELGELENDİRME HİZMETLERİ

 

Uluslararası kuruluşlar, farklı alanlarda yönetim sistemleri geliştirir, ürün standartları oluşturur, laboratuvar hizmetlerinde ölçüm, analiz, test ve değerlendirme standartları yayınlar ve muayene, kontrol, gözetim ve denetim hizmetlerinde sistemler kurar. Bu sistemleri kurarak yöntemler uygulayan ve belli standartlara uyan bir hizmet ya da ürün üretebilen işletmelerdeki, bahsi geçen standartlara ve teknik düzenlemelere ne kadar uygun faaliyet sürdüklerini, bağımsız ve tarafsız olarak hareket etmekte olan üçüncü taraf kuruluşlar tarafından tespit etme çalışmaları belgelendirme çalışmaları adını alır. Belgelendirme kuruluşları, akreditasyona esas konular içinde yer alan kalite yönetim sistemlerinin, firmadaki standart ihtiyaçlarına uyacak şekilde kurularak işletildiğini denetlemekte olan ve bunu belge yardımı ile kâğıda döken organizasyonlardır. Bağımsız ve tarafsız olarak hareket eden üçüncü taraf olan kuruluşların, bu türdeki gözetim ile denetim fonksiyonlarını yerine getirirken bu konu ile alakalı olarak yeterli olduklarını kanıtlayacak akreditasyon sürecini tamamlamış olmaları gerekir.

Belgelendirme hizmetleri kuruluşumuzda esas olarak 2 ana başlık altında verilmektedir. Bunlardan birincisi; Sistem belgelendirme hizmetleridir. Diğeri ise; Spesifik belgelendirme hizmetleridir.

  • Sistem belgelendirme hizmeti ilk olarak ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 50001 Enerji Yönetimi Sistemi başta olmak üzere pek çok sayıda yönetim sistemini kapsamaktadır.
  • Spesifik belgelendirme hizmeti ise HELAL Belgesi, BRC Food Gıda Güvenlik Sistemi, GMP İyi Üretim Uygulamaları Sistemi, CE Belgesi, Organik Ürün Belgesi, ROHS Belgesi ve ECOmark Belgesi başta olmak üzere fazla sayıdaki özellikli sistemi kapsamaktadır.

Kuruluşumuz, eğitimli ve deneyimli uzman bir çalışan kadro işbirliği ile güçlü teknolojik altyapısı sayesinde müşterilerine pek çok yönetim sistemi ile alakalı sistem belgelendirme ve spesifik belgelendirme hizmeti vermektedir. Bu hizmetler verilirken de yabancı ve yerli kuruluşlar tarafından yayınlamış standartlar, dünyanın dört bir tarafında kabul görmüş yöntemler ve yürürlükteki yasal düzenlemeler ile uyum halinde olarak kaliteli, güvenilir, kusursuz ve hızlı bir hizmet sunulmaktadır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir