Kanada’da Lise Okumak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir ?

Kanada’da Lise Okumak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir ?

Kanada liseleri eğitiminin bu kadar sık tercih edilmesindeki en önemli nedenlerden biriside şüphesiz sunduğu ekonomik ve kaliteli eğitim programlarıdır. Özellikle Kanada liselerinin ücretlerinin Türkiye’deki özel liselere oldukça yakın ücretlerde olması ve oldukça yüksek kaliteli bir eğitim sunuyor olması tercih edilme sebebidir.

Kanada liselerinden mezun olan öğrencilerin hem iyi bir eğitim almış olması, hemde ekonomik eğitim fırsatını öğrencilere sunması bir başka tercih nedenidir.

Kanada lisesi programlarına Kanada Kültür Merkezi tecrübesi ve güvencesiyle başvurabilir, eşsiz fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

 

Kanada’da Lise Okumak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir ?

Kanada lise eğitimi için aranılan bilgi bilgisi şartları değişiklik gösterebilmektedir. Kanada lise okumak için temel seviyede İngilizce bilgisine sahip olmak yeterlidir.

Genellikle ders ortalamasının 100 üzerinden en az 70 olması tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır.

 

Kanada Liselerine Giriş Sınavı Var Mı ?

Şüphesiz öğrencilerin ve velilerin en merak ettiği soru: “Kanada lise giriş sınavı mı ?” sorusudur. Kanada, dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden birisine sahiptir.

Kanada lisesi eğitimi almak isteyen Kanadalı veya uluslararası öğrenciler için herhangi bir sınav uygulamaz! Sınavsız lise giriş hakkınız bulunmaktadır.

Kanada Lise Fiyatları Ne Kadar ?

Kanada lise fiyatlarını etkileyen birçok faktör vardır. Okulun hangi eyalette, hangi şehirde olduğu ve kategorisi Kanada lise fiyatlarını etkileyen en önemli faktörler arasında yer almaktadır.

 

Kanada lise fiyatları ortalama olarak 8000 CAD’dan başlamakta, 10.000-15.000 CAD arasında değişiklik göstermektedir.

 

Kanada lisesinin bulunduğu eyalet ve şehir Kanada lise fiyatlarını etkileyen en önemli faktördür. Kanada liseleri hakkında detaylı bilgi almak için Kanada Kültür Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Kaynak: https://www.kanadakulturmerkezi.com/kanada-lise-egitimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir