Instagram Kamerasını Unutturan 12 Selfie Güzellik Uygulaması

Instagram Kamerasını Unutturan 12 Selfie Güzellik Uygulaması

Dönemin en fazla anlık kullanıcıya ve etkileşime sahip olan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, bildiğiniz gibi filtreleriyle de ünlü. Instagram filtreleri ile çekilmiş birçok fotoğraf, Instagram hikayelerinde sıklıkla yer alıyor. Bunların tamamı da selfie (özçekim) oluyor. Dolayısıyla selfie çekerken güzel görünmek herkesin önem verdiği bir unsur.

Selfie çekerken nasıl daha iyi görüneceğinizi merak ediyorsanız, Webtekno olarak imdadınıza yetişiyoruz. Instagram Story bölümünde paylaştığınız seflie’lerinizi daha güzel bir hale getiren Beauty Plus tarzı selfie güzellik uygulamaları bu durumda fazlasıyla yardımcı olabiliyor. Biz de sizler için en iyi selfie güzellik uygulamalarını bir araya getirdik.

Instagram selfie güzellik uygulamaları:

Beauty Plus:

İndirme sayısı: 100 milyon+ Puanı: 4,5 yıldız Geliştiricisi: Meitu (China) Limited

Beauty Plus, Çinli geliştirici Meitu tarafından geliştirilen ve 300 milyon indirmeye sahip olan en popüler selfie güzellik uygulaması olarak geçiyor. Uygulama, sizlere bir profesyonel olmasanız bile fotoğraflarınız üzerinde gayet güzel efektler uygulama şansı veriyor. Ayrıca eğer telefonunuz artırılmış gerçeklik desteğine sahipse bu tarz filtreler de bulunuyor.

Beauty PlusİNDİR Beauty PlusİNDİR

B612:

İndirme sayısı: 500 milyon+ Puanı: 4,4 yıldız Geliştiricisi: SNOW, Inc.

B612, Beauty Plus’tan sonra gelen en popüler selfie güzellik olarak biliniyor. Uygulama içerisinde 1.500’den fazla sticker bulunuyor. Ayrıca bu sticker’lar yüz şeklini otomatik olarak tanımlayıp sizi tatlı bir hayvana dönüştürebiliyor. Sticker’lar dışında uygulamada birçok efekt de bulunuyor ve efektleri sadece fotoğraflar için değil, videolarınız için de kullanabiliyorsunuz.

B612İNDİR B612İNDİR

Sweet Selfie:

İndirme sayısı: 100 milyon+ Puanı: 4,4 yıldız Geliştiricisi: Sweet Selfie Inc.

Sweet Selfie, aynı Beauty Plus gibi 300 milyon indirmeye sahip ve 40’tan fazla ülkede en çok indirilen ilk 3 selfie kamerası uygulaması arasında. Uygulamada bulunan birbirinden çeşitli farklı özelliklerle fotoğraflarınızda dişlerinizi beyazlatabilir, sivilceleri kaldırabilir, cildinizi pürüzsüz hale getirebilir, gözlerinizi parlaklaştırabilir, yani kısaca kendinizi baştan yaratabilirsiniz 🙂

Sweet SelfieİNDİR

Pixl:

İndirme sayısı: 500 bin+ Puanı: 4,6 yıldız Geliştiricisi: Selfie Photo Editor & Vintage Filters

Pixl da aynı Sweet Selfie uygulaması gibi fotoğraflarınızda kusurlu gördüğünüz yerleri düzeltmenize yarayan ve kullanımı kolay olan bir uygulama. Pixl sayesinde selfie’lerinizdeki sivilceleri kalırabilir, dişinizi beyazlatabilir, göz renginizi değiştirebilir, kırmızı göz bebeği sorunundan kurtulabilir veya göz altı torbalarını giderebilirsiniz.

PixlİNDİR PixlİNDİR

Fotogenic:

İndirme sayısı: 1 milyon+ Puanı: 4,9 yıldız Geliştiricisi: Best Photo Editing Apps

Fotojenik, yukarıda bahsettiğimiz uygulamaların özellikleri ile aynı özellikleri içeriyor. Ancak bu uygulamada farklı olarak selfie’lerinizde kendinize makyaj uygulayabilirsiniz. Hatta makyaj uygularken de birçok seçeneğiniz bulunuyor. Bunların dışında vücudunuza dövme ekleyebilir ve hatta kendinizi kaslı gösterebilirsiniz.

FotogenicİNDİR FotogenicİNDİR

FaceApp:

İndirme sayısı: 100 milyon+ Puanı: 4,4 yıldız Geliştiricisi: FaceApp Inc

FaceApp bir ara fazlasıyla popüler olmuştu. Uygulamada kendinizi eğer yaşlı iseniz gençlik yıllarınıza dönebilir, genç iseniz gelecekteki kendinizle tanışabilirsiniz. Uygulamadaki gelişmiş artırılmış gerçeklik teknolojisiyle birlikte kendinizi karşı cins olarak bile gösterebilir veya yüzünüze gülüş ekleyebilirsiniz hatta saç renginizi değiştirebilirsiniz.

FaceAppİNDİR FaceAppİNDİR

Selfix:

İndirme sayısı: 500 bin+ Puanı: 4,2 yıldız Geliştiricisi: Smart media

Selfix uygulamasında oldukça kolay bir şekilde selfie’lerinizi istediğiniz şekilde düzenleyebiliyorsunuz. Birbirinden güzel filtreleri fotoğraflarınıza uygulayabilir, göz renginizi değiştirebilir, yüzünüze otomatik olarak makyaj uygulayabilir, cildinizi pürüzsüzleştirebilir ve hatta yüzünüzü yeniden şekillendirebilirsiniz.

SelfixİNDİR SelfixİNDİR

Retro Filter:

İndirme sayısı: 1 milyon+ Puanı: 4,5 yıldız Geliştiricisi: Retro Filter Style & Retro Camera Group

Retro filter, biraz daha vintage (klasik) fotoğraf severler için tasarlanmış bir fotoğraf düzenleme uygulaması. Uygulamada fotoğraflarınıza 80’ler-90’lar teması uygulayabilir ve oldukça güzel sonuçlar edebilirsiniz. Hatta hali hazırda çekilmiş fotoğraflara filtre uygulamanın yanı sıra direkt olarak filtreler ile birlikte fotoğraf çekebilirsiniz.

Retro FilterİNDİR

Beauty Camera:

İndirme sayısı: 100 bin+ Puanı: 4,0 yıldız Geliştiricisi: Sweet Selfie Inc.

Beauty Camera uygulamasını bahsettiğimiz bütün uygulamaların bir karışımı olarak düşünebilirsiniz. Ancak farklı olarak bu uygulamada sivilce kaldırma, cildi pürüzsüzleştirme ve parlatma gibi işlemlerin hepsini tek dokunuşla otomatik olarak yapabiliyorsunuz. Uygulamada saç tarzınızı ve rengini değiştirebiliyor ve fotoğraflarınıza filtreler uygulayabiliyorsunuz.

Beauty CameraİNDİR

Perfect Me

İndirme sayısı: 5 milyon+ Puanı: 4,5 yıldız Geliştiricisi: ryzenrise

Perfect Me uygulaması, fotoğraflarınızda yüzünüzden çok vücudunuz üzerinde değişiklikler yapmanıza olanak tanıyan bir uygulama. Uygulamada yüz tipinizi değiştirebilir, bel-basen-göğüs bölgelerini büyütüp küçültebilir ve vücudunuza dövme ekleyebilirsiniz. İsterseniz bacak boyunuzu da daha uzun gösterebiliyorsunuz

Perfect MeİNDİR Perfect MeİNDİR

Body Editor:

İndirme sayısı: 10 milyon+ Puanı: 4,6 yıldız Geliştiricisi: Simple Design Ltd.

Body Editor, vücut şeklini düzenlemeniz için en iyi uygulamalardan biri. Uygulamada göğüs ve kalçanızı büyük, yüzünüzü ve belinizi ince gösterebilirsiniz. Ayrıca kendinize göğüs ve karın kası ekleyebilirsiniz. (Bunu da ciddi ciddi kullanan var ya). Bunların dışında kendinize dövme uygulayabilir hatta kendinizi daha uzun gösterebilirsiniz.

Inceltme, Vücut ve Yüz için Fotoğraf DüzenleyicisiİNDİR

PicsArt:

İndirme sayısı: 500 milyon+ Puanı: 4,3 yıldız Geliştiricisi: PicsArt

PicsArt, mobil üzerinde ücretsiz olarak kullanabileceğiniz en iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarının başında geliyor. PicsArt’da fotoğraflarınıza basitçe filtreler koymanın yanı sıra yazılar ekleyebilir, özel efektler uygulayabilir, kendiniz bir şeyler çizebilir ve bunları uygulama üzerinden paylaşabilirsiniz. PicsArt’da sadece kendi fotoğraflarınız değil, mesela manzara fotoğraflarınız üzerinde de güzel düzenlemeler gerçekleştirebilirsiniz.

PicsArt Photo StudioİNDİR PicsArt Photo Editor + CollageİNDİR

Selfie güzellik uygulamaları nereye kadar… Bütün bu uygulamaları beğeninize sunduktan sonra asıl önemli olanın doğal ve iç güzelliğiniz olduğunu vurgulayarak bu içeriğimizi de burada noktalıyoruz :D.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir