HTC, Vive Kulaklık Seti Çıkardı

HTC, Vive Kulaklık Seti Çıkardı

HTC, Qualcomm ile Çin pazarına özgü kendi kendine yeten bir Vive sanal gerçeklik kulaklığıyla ortaklık kuruyor.

Vive Standalone adlı kulaklık seti “premium” bir cihaz olarak fatura edildi ve HTC’nin Viveport platformundan uygulamalar çalıştıracak.

Bir Snapdragon 835 yonga ile güçlendirilmiş ve Qualcomm’un hepsi bir arada bir referans tasarımına dayanıyor. Bu referans tasarım, üst düzey kablolu kulaklık setine koyacak pozisyon içi izleme içeriyor.

Vive Standalone’un ne kadar ücret alacağını, teknik özelliklerini, insanların kendisiyle nasıl etkileşim kuracağını ya da ne zaman çıkacağını bilmiyoruz. HTC, bu bilgileri bugünlerde ChinaJoy eğlence fuarında açığa çıkardıktan sonra, önümüzdeki aylarda açıklayacak.

Bu ilkbaharda açıklanan bağımsız HTC Google Daydream kulaklık setinden ayrı bir ürün, ancak silueti Vive tek başına Daydream kulaklığına çok benziyor.

En büyük fark, Daydream’in aksine, Çin’de sadece zaman zaman bulunabilen Google Play Store’a bağımlı olmayabilir.

Bugünün haberi , Oculus’un Çin’e özgü bir modelle hepsi bir arada kulaklıkla tanışması için Xiaomi ile ortak olduğunun söylentileri ile birlikte geliyor ancak bu kulaklığın konumsal takibi içermediği söyleniyor.

Oculus Rift’in aksine, HTC Vive zaten Çin’de önemli bir yere sahiptir. Ancak bağımsız bir kulaklık seti, PC’ler satın almak ya da özel izleme ayarlarını kurmak istemeyen yeni bir pazar pazarı açıyor bu da her VR şirketi için cazip hale geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir