Hangi Xiaomi Telefonların MIUI 11’in Kararlı Sürümünü Alacağı Belli Oldu

Hangi Xiaomi Telefonların MIUI 11’in Kararlı Sürümünü Alacağı Belli Oldu

Xiaomi, bugün Mi MIX 2S’in MIUI 11 güncellemesi almaya başlayacağının duyurusu yapılmıştı. Ancak MIUI 11 Kararlı Sürüm güncellemesine kavuşacak olan tek telefon bu değil. En az altı telefon daha bu güncellemeleri alacak ve güncellemelere kavuşacak olan cihazlar arasında Xiaomi Mi 8 SE, Xiaomi Mi MAX 3, Xiaomi Mi 9 SE de bulunuyor.

Yapılan açıklamalara göre bu güncellemeleri alacak olan telefonlar, işletim sistemlerinin yeni sürümüne ekim ortasına kadar kavuşabilecek. Bu, MIUI tarihindeki en hızlı güncelleme yayınlama olarak da Xiaomi tarihindeki yerini alacak.

Mi 8 SE’ye gelecek olan güncellemenin boyutu yaklaşık 700 MB ve güncelleme sistem sürümünü MIUI V11.0.3.’e yükseltecek. Mi MAX 3’ün alacağı yaklaşık 646 MB’lık güncelleme paketi sistem sürümünü V11.0.2.’ye çıkartacak. 715 MB’lık bir güncelleme alacak olan Mi MIX 9 SE’nin sistem sürümü ise V11.0.3.’e yükselecek.

Güncelleme içeriği

Verimlilik inovasyonu, ses ve renklerdeki düzenlemelerin yanı sıra ekran tasarımında da değişiklikler olacak. Gereksiz görsel semboller kalkacak, geniş ekran dokunmatik interaktif kontrollerinde değişiklik olacak ve parıltılarda içeriği daha görünebilir yapmak için renkler daha rasyonel kullanılacak.

Bunların yanında mesajlaşma konusunda da çeşitli geliştirmeler yapıldı. Çince karakter optimizasyonu ve yeni Western tasarımına ek olarak dünyanın ilk dinamik font sistemi de güncellemelerle birlikte kullanıcılara sunulacak.

Yeni MIUI 11 Stabil Sürümü, platformlar arası yüksek hızda dosya transferini desteklerken fotoğraf, dosya ve hatta telefonlar arası uygulama transferini de daha uygun ve daha hızlı hale getirecek. Tüm bunlara ek olarak MIUI 11, tek ekran kaydını destekleyecek. Ayrıca 300’den fazla TV, doküman, video, oyun ve uygulamayı destekleyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir