Google, 15 Ekim’de Pixel 4’ün 5G’li Versiyonunu Tanıtabilir

Google, 15 Ekim’de Pixel 4’ün 5G’li Versiyonunu Tanıtabilir

Heyecanla beklenen Google Pixel 4’ün üzerindeki sır perdesinin kalkmasına bir haftadan daha az bir süre kaldı. Daha önce pek çok söylentiye ve sızıntıya konu olan akıllı telefon hakkında bu kez oldukça çarpıcı iddia ortaya atıldı.

Dünyanın en büyük ekonomi gazetelerinden Nikkei Asia tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre Google, 15 Ekim’de düzenleyeceği etkinlikte Pixel 4’ün 5G versiyonunu da tanıtabilir. Bu iddia doğru çıktığı takdirde Google, 5G uyumlu bir akıllı telefonu piyasaya süren ilk Amerikan şirketi olacak.

Aynı rapora göre ilk 5G akıllı telefonunun test üretimine Çin’de başlandı. ABD-Çin arasındaki ticaret savaşını göz önüne bulunduran teknoloji devi, Çin dışında bir üretim birimi daha kurmayı planlıyor. Şu anda yapım aşamasında olan ve bu yılın sonuna kadar hazır olması beklenen Vietnam tesisi, buna en uygun aday olarak gösteriliyor. 

Nikkei Asia, Google’ın ilk 5G destekli akıllı telefonunun 2020 yılının bahar aylarında piyasaya sürüleceğini belirtiyor. Gazete ayrıca söz konusu cihazın Qualcomm’un Snapdragon 855 yonga seti tarafından destekleneceğini de söylüyor.

Google, Nikkei Asia’nın raporundaki iddialarla ilgili henüz bir açıklama yapmadı. Bununla birlikte internet devinin düzenleneceği etkinliğe yalnızca altı gün uzaktayız. Anlayacağınız Google’ın 5G’li bir akıllı telefon tanıtıp tanıtmayacağını görmek için çok fazla beklemek zorunda kalmayacağız. Lansman gününe kadar yeni gelişmeler yaşandığı takdirde sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir