Elektronik Sigara Hakkında Çok Konuşuluyor

Elektronik Sigara Hakkında Çok Konuşuluyor

Sigarayı bırakma konusunda gerçek bir alternatif yaratan elektronik sigara hakkında konuşulanlar bitmek bilmiyor.

Çünkü sigara kullanımının azalmasını istemeyen uluslararası tütün şirketleri Elektronik sigara için karalama kampanyasına devam ediyorlar. 2017 yılında yayınlanan bir haberde dünyada en çok bilinen altı tütün şirketinin iki yıllık kârının 50 milyar doları geçtiğini açıklıyordu. (Bu her bir içicinin şirkete yılda 7 bin dolar bıraktığı anlamına geliyor. Böyle bir paranın azalmasını kim ister?)

Türkiye’de Kullanımı Artıyor

Geçen yıl Türkiye’de 15 milyon kişinin 106 milyar sigara içtiği açıklanmıştı. Şimdi elektronik sigara bu piyasa için alternatif bir ürün olarak ortaya çıktı. Bu yüzden e-sigara hakkında tütün şirketlerinin desteklediği negatif söylemler bitecek gibi durmuyor. Örneğin patladığı söyleniyor. Ama çalışması için bir batarya sistemine sahip olan elektronik sigarayı fazla prizde bırakırsanız sonuçta cep telefonlarının patlaması gibi kazalar yaşanabilir. Bilinçli bir kullanıcı bu hataları yapmayacaktır. Ucuz diye kalitesinden kuşku duyulan cihazları almamak da dikkat edilmesi gereken hususlar arasındadır.

Sıvı Nikotin Var

e-sigara kullanımında gerekli olan e-likitlerin içinde sadece sıvı nikotin vardır, katran, zift ve diğer kimyasallar yoktur. Ayrıca sigara fiyatlarını düşününce çok daha hesaplı olduğunu fark edeceksiniz.

Sigarayı bırakmayı düşünüyorsanız elektronik sigara size yardımcı olabilir. Gün boyu şarj sıkıntısı yaşamadan kullanacağınız, orijinal bir cihaz seçin. Sonrasında size yeterli nikotini ihtiva eden, orijinal bir e-likit alın. İşlem tamam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir