Duvar Süsü Nazar Boncuğu Modelleri

Duvar Süsü Nazar Boncuğu Modelleri

Çok eski yıllardan beri süregelen bir inanışa göre nazar boncuğu, kötü enerjiyi kırarak kişiyi haset kimselerden korur. Sadece Türk kültüründe değil, diğer kültürlerde de önemli bir yeri vardır. Bizim geleneğimizde ise sembolü koruyuculuktur. Bu nedenle pek çok kişi nazar boncuğunun bu etkisinden dolayı kullanmayı tercih eder.

Nazar boncuğunu evde ya da kişinin kendi üzerinde bir aksesuar olarak kullanması mümkündür. Özellikle de evde nazar etkisini dağıtmak için nazar boncuğu dekoratif bir eşya olarak kullanılır. Göz şekliyle dikkat çeken bu nesne farklı şekillerde tasarlanarak bir dekoratif eşya haline getirilir. Kapı veya duvar süsü ve anahtarlık olarak evlerde işlevsel kullanıma sahip. Sadece evler için de kullanımı sınırlı olmayan bu dekoratif nesne aynı zamanda iş yeri için de kullanılabiliyor.

Nazarlık

Nazarlık denildiğinde akla ilk gelen mavi ve beyazdan oluşan bir göz şeklidir. Özellikle de kapı süsü olarak kullanılması dekoratif açıdan daha fazla tercih edilir. Kapıya bu süsü asarak hem misafirlerinizin beğenisini hem de kapıda bir farklılık yaratabilirsiniz. Nazardan, yani kötü gözlerden koruduğuna inanılan nazar boncuğu aynı zamanda anahtarlık olarak da kullanılabilir.

Nazar Boncuğu Modelleri

Nazar boncuğu modelleri, günümüzde pek çok farklılıkta tasarlanarak sunulur. Genelde plastik ve camdan elde edilir. Kırılmaya dirençli camlardan elde edildiği için seneler boyunca kullanmak mümkün. Cam görünümünde olan plastik malzemesinden üretilen nazar boncukları da oldukça kullanışlıdır. Nazar boncuğu modellerine ev, ofis, kafe, restoran ve daha birçok yerde rastlarız. Şık, estetik ve dikkat çekici bir görünüme sahip olan nazar boncukları aynı zamanda muhteşem bir hediye seçeneğidir. Dolayısıyla yeni bir eve ya da iş kutlamasına gitmek istediğinizde nazar boncuklu dekoratif nesneleri hediye edebilirsiniz.

Dekoratif Nazar Boncuğu

Masa, sehpa, duvar, kapı ve dolap gibi yerlerde nazar boncuklu dekoratif nesneler kullanılmaktadır. Evin ambiyansını daha hoş kılan bu nesneler farklı modellerde tasarlanarak satışa sunulmaktadır. Duvara asılabilen farklı desenlere yerleştirilerek ortaya çıkarılan bu ürünler oldukça dikkat çekicidir. El, nar, melek, kelebek, ağaç, balık, baykuş, kalp ve daha pek çok figürle tasarlanan dekoratif nazar boncuğunu dekoratif bir nesne olarak kullanabilirsiniz. İster kapı süsü ister de duvar süsü olarak kullanılabilen bu nesneler tasarlandıkları figürlerle farklı anlamlara da gelebilir.

Balık, mistik inanışa göre bereket ve şansın simgesiyken ağaç yaşam ve sonsuzluğu simgeler. Derin anlamlar içeren bu figürleri siz de beğeninize veya ifade ettiği anlama göre seçebilirsiniz. Dolayısıyla pek çok yerde kullanılabilen nazar boncuklarının yaygın kullanım alanlarından biri de dekorasyondur. Kaliteli malzemelerden üretilen dekoratif nazar boncuklu nesneler usta işçilikle tasarlanmıştır. Dolayısıyla uzun süre kullanım sunan bu şık ürünleri yakından inceleyebilirsiniz. Daha fazla dekoratif nazar boncuklu nesneleri ürün sayfamızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir