eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Cornelius Vanderbilt İHL’de 5.7 milyar euroluk kredi görüşmelerine katıldı

Cornelius Vanderbilt İHL’de 5.7 milyar euroluk kredi görüşmelerine katıldı

CÖMERT YILDIZ – FINANSGUNDEM.COM / ÖZEL HABER

Kanada merkezli Cornelius Vanderbilt Capital Management Ltd.  yatırımcı bankacılarla, Türkiye’nin İstanbul Havalimanı işletmecisi için 5,7 milyar euroluk mevcut krediyi yeniden finanse etmek için görüşmelerde bulunuyor.

Vanderbilt’ten yapılan açıklamada yeni havaalanı, şu anki geliştirme aşamasında yılda 90 milyon yolcu taşıma kapasitesine sahip.

Cornelius Vanderbilt Capital Management’nin Yönetici Ortağı Demetrios Galanis, “Sadece Türkiye’nin büyüdüğünü görebileceğimiz için bu yeniden finansmanın bir parçası olmaktan heyecan duyuyoruz.  Mevcut nakit akışının ve azalan inşaat maliyetlerinin yeniden finansmanı desteklediğinden ve havalimanının işletme şirketi için güvenli yeni borç ve özsermaye için onaylanmasından memnuniyet duyuyoruz ”dedi.

ÇİNLİLER İLE DE GÖRÜŞME YAPILIYOR

Adını ABD tarihinin en zengin isimlerinden olan ve ülkedeki raylı taşımacılığının babası olan Cornelius Vanderbilt’ten alan şirket, kendi sermayesine ve müşterilerinin sermayesine yatırım yapan özel bir fon yönetim firması. 

Geçtiğimiz ay havalimanını yöneten şirket olan İGA, Çinli bankalarla kredi yapılandırılması içğn görüşmelere başlamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir