eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
2020 Üniversite Taban Puanları Ne Oldu?

2020 Üniversite Taban Puanları Ne Oldu?

2019 yılı için yerleştirmeler yapıldı. Peki, 2020 üniversite taban puanları nasıl değişti? Puanlarda değişiklik oldu mu?

Bölümlere göre taban puanlar veriliyor…

Hukuk Taban Puanları

Üniversite öğrencilerinin heyecanlı bekleyişi, bu yıl ki öğretim yılı için son buldu. 2020 üniversite taban puanları ise tamamen bu yıl ki yapılan yerleştirmelere göre şekillendi. Bakıldığında hem üniversite hem de bölüm taban puanlarının değişmesinde bir kriter. bölümlere göre sıralamalar değişiyor.

Hukuk Bölümünde Üniversite Sıralaması;

Bakıldığında hukuk alanında ilk sırada Galatasaray üniversitesi yer alıyor. Kontenjanı 25 olan bu üniversitede direkt olarak taban puan 526.31 küsur olarak belirlenmiştir. Bunu takip eden üniversite ise Koç üniversitesidir. Bakıldığında puan birinci sırada olan üniversiteden sadece 3 puan düşük. Bunun dışında İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi diğer sırada yer alıyor. hukuk taban puanları arasında 312 küsur bir puan Bilgi üniversitesinin taban puanı olarak verilmiştir.

Tıp Taban Puanları

Tıp alanı için de 2020 yılının sıralamaları belirlenmiştir. Galatasaray Üniversitesi’nin bu alanda da ilk sırada yer aldığını göreceksiniz. 526 küsur bir puan ile tavan belirlenmiştir. tıp taban puanları içinde belirlenmiş olan 2020 yılı en düşük puan ise 312’dir. Bu puan dilimleri üzerinden 2020 yılında yapılacak olan tercihlerin kontrolleri sağlanacaktır. Bölümlere göre puanların değişiyor olduğunu da net bir şekilde anında görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir