Yerli Otomobil Prototipi İçin Tarih Açıklandı

Yerli Otomobil Prototipi İçin Tarih Açıklandı

Geçtiğimiz hafta yapılan toplantıda ilk yönetim kurulu başkanını seçen Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), bugün gerçekleştirilen ilk yönetim kurulu toplantısının ardından TOGG Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun önderliğinde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı ziyaret etti.

Bakan Mustafa Varank’ı ziyaretleri hakkında açıklamalarda bulunan TOGG Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, hem bir ‘hayırlı olsun’ ziyareti gerçekleştirdiklerini hem de yerli otomobil projesi hakkında Bakan Varank’a detaylı bir sunum gerçekleştirdiklerini söyledi. TOGG Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

İTÜ’lü Gençler, Güneş Enerjisiyle Çalışan Geleceğin Yerli Otomobili ile Türkiye Turuna Çıktı

‘’Türkiye’nin 60 yıllık hayalini en kısa sürede gerçekleştireceğiz. 5 büyük grubumuz ve TOGG olarak el ele verdik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve devletimiz de arkamızda bizi var gücüyle destekliyor. Sağ olsun Mustafa Varank Bakanımız da ilk günden desteğini hissettirdi. İnşallah 2019 sonunda prototipimizi milletimizin beğenisine sunacağız. Tüm çalışmalarımız bu yönde ilerliyor.’’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir