Yeni Samsung Galaxy , tasarımı ile çok konuşulacak

Yeni Samsung Galaxy , tasarımı ile çok konuşulacak

Samsung bugüne kadar diğer üreticilerinin tamamen çerçevesiz ekran yarışına ilgi göstermedi. Infinity Display ile kullanıcıların beğenisini kazanırken, ortaya çıkan bir patent şirketin geçiş yapmayı planladığı tasarımı gözler önüne serdi.

Galaxy S10 prototipi ilk kez görüntülendi!

Galaxy S akıllı telefon serisinin 10. yıl dönümü şerefine önemli tasarım değişikleri beklenilen Galaxy S10 için büyük bir sızıntı geldi. Karşınızda, Samsung Galaxy S10 prototipi!

Patent dosyasında yer alan taslağın, geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Galaxy S10 prototipi ile büyük benzerlik göstermesi heyecanı artırdı. Zira, Samsung’un üzerinde çalıştığı yeni tasarımda çerçevelere neredeyse tamamen veda ediliyor.

Samsung yeni Galaxy tasarımı ile çok konuşulacak!

Patent görsellerinde Samsung’un yan çerçeveleri minimum seviyeye indirdiği ve alt çerçeveyi ise tamamen ortadan kaldırdığı görülüyor. Üst kısımdaki çerçeve, hoparlör ve kamera gibi donanımlar için inceltilmiş bir şekilde yerini koruyacak.

Ortaya çıkan görsellerin kafa karıştırıcı noktası ise arka kısımda yer alan ekran. Bazı kaynaklar Samsung’un, akıllı telefonlarının arka kısmını tamamen cam ile kaplamak yerine, arkada ikinci bir ekrana yer vermeyi planladığını iddia ediyor.

Arka kamera sol üst köşeye yatay bir şekilde konumlandırılırken, diğer kısımlarda bir değişiklik yok. Altta yer alan USB-C portuna iki adet hoparlör eşlik ederken, yan kısımlarda ise standartlaşan ses açma kapama ve güç butonları yer alıyor.

Genel olarak değerlendirdiğimizde, bu tasarımı Galaxy Note 10 gibi 1 – 2 nesil sonraki Galaxy modellerinde görebiliriz. Şu anda arka ekran mümkün görünmese de, ön panel tasarımı belki de yakın zamanda Galaxy S10’da karşımıza çıkabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir