Yeni Başlayanlar İçin Şarkı Akorları

Şarkı yapma alanında gelişmek istiyorsanız gitar akorları en önemli bölümü oluşturacaktır. Bir şarkıda çalınacak akorlar değişkenlik gösterir.

Solo Teknikler Den Önce

Bir şarkıyı çalmak için akorları uygulamaya başlamadan önce aşamalı ilerlemeniz önemlidir. Alışmanız ve akorların temelini öğrenmek için öncelikle bu basamağı geçmek gerekir. Şarkı tonlarını bu şekilde çalışarak bulursunuz ve bir şekilde zihninizde bu akorlar oturmaya başlar. Akorların üzerine melodik solo işlemek için temeli bilmek en önemli kısımdır. Akorcu Net üzerinde basit ve karmaşık birçok Şarkı akorları yer almakta, bu anlamda farklı beklentileri de karşılamaktadır.

Yeni Akor Öğrenenler Ne Yapmalı?

Akor öğrenmeye yeni başlayanlar için en temel öğrenilmesi gereken A-E-D-C-G’dir. Bu akorların seçilmesinin nedeni geçişlerin kolay olması ve çok sayıda parça için de ortak olarak kullanılabilmesidir. Temel düzeyde müzik ve elinizin uyumu bu akorlarla daha kolay bir şekilde sağlanır. Akorları çalışırken ayrıca bazı detaylara önem verebilirsiniz. Örneğin sesleri temiz çıkarmaya çalışarak işe başlamanız gerekir. En önemli kısım belki de budur. Geçişlerinizi birden hızlı yapmaya çalışmayın ve yavaşça hızlanın. Sesleri temiz çıkarmaya odaklanarak geçişleri yapın. Ayrıca akor çalışmasında sağ elinize bakmamanız önerilir. Bunun amacı, akor yerlerini öğrenmek, görsel olarak zihninize kaydetmektir.

Akorcu Net platformu orjinal ton akorların olduğu kapsamlı bir sitedir. Akor türlerine dair merak ettiğiniz bilgileri sitedeki kategorilerden temin edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir