WhatsApp Beğenilen Özelliğini Tekrar Getirme Çalışmasında

WhatsApp Beğenilen Özelliğini Tekrar Getirme Çalışmasında

İnternetin hayatımıza girmesinin ve mobil aplikasyon dünyasının hızlı bir şekilde evrimleşmeye başlamasının ardından, kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak birçok yenilik de bu dinamik ilerleyiş sayesinde hayatlarımıza dahil olmayı başardı.

Yaşanan bütün bu gelişmelerin ardından, en fazla kullanılan mesajlaşma uygulamalarından birisi olarak kabul edilen WhatsApp, kullanımını sona erdirdiği bir özelliği tekrar geri getirmek için hazırlanıyor.

Online mesajlaşma servisi WhatsApp tarafından geçtiğimiz haflarda kullanıcılara sunulan Stories güncellemesinin ardından, kullanımına son verdiği yazılı durum güncellemesini gelen tepkilerin ardından tekrar kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor.

Facebook‘un Snapchat‘ı satın alma girişimlerinin olumsuz sonuçlanması nedeniyle, Instagram ve WhatsApp‘ta “Stories” özelliğini sunması, Snapchat‘ın pazar payındaki diliminin küçülmesine neden oldu. Facebook‘un sektörün tek ve en büyük şirketi olmak amacıyla attığı adımlar, bu sayede meyvelerini vermeye başlamış oldu.

TechCrunch tarafından paylaşılan bilgilere göre:  Yazılı durum güncellemeleri yakın zamanda yeniden kullanılabilir olacak ve daha önce olduğu gibi kullanıcı isimlerinin yanında yer alacak. Android kullanıcılarına önümüzdeki hafta sunulması planlanan yazılı durum güncellemesinin, iOS kullanıcılarına ne zaman sunulacağı hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir