eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Ukrayna’dan Türk Öğrencilere Destek

Ukrayna’dan Türk Öğrencilere Destek

Türkiye üniversiteler açısından gelişmiş bir ülke olsa da Türk gençlerinin bir kısmı yurtdışında okuyarak kariyer hedeflemek isterler. Bu konuda Türk gençlerine destek Ukrayna üniversiteleri tarafından veriliyor.

Neden Ukrayna’da Okumak

Ukrayna üniversiteleri Türk öğrencilere sınavsız Ukrayna üniversiteleri aracılığıyla istedikleri bölüme kayıt yaptırabilme hakkını veriyor. Türkiye üniversitelerine kayıt yaptırmak sınav sistemi bakımından oldukça karışık. Fakat Ukrayna’da sınavsız üniversite eğitimi gençlere oldukça büyük imkanlar tanıyor. Lise diploması ile kayıt yaptırılan üniversiteler Türk öğrencilerin hayallerini gerçekleştirmelerini sağlıyor.

Dünyanın sayılı üniversiteleri arasına giren Ukrayna üniversiteleri gençlere sadece üniversite eğitimi vermekle kalmayıp yurt gibi kalacak yer gibi konularda da yardımcı oluyor. Aynı zamanda Ukrayna üniversite fiyatları gençlerin hayallerini gerçekleştirmeleri için oldukça makul seviyelerde belirlenmiş.

Ukrayna’dan Alınan Diploma Türkiye’de Geçerli Oluyor mu?

Dünya üniversiteleri arasında ilk 500 arasında bulunan Ukrayna üniversitelerinden alınan diplomalar öğrencilerin alacakları denklik belgesi sayesinde Türkiye’de geçerli oluyor.

Türkiye’de Ygs yada Lys sınavlarına girmeye hak kazanamayan öğrenciler Ukrayna’daki en seçkin üniversitelere şartsız kayıt yaptırabiliyorlar. Belirtilen üniversiteler yök tarafından tanınmış ve seçkin sayılan üniversiteler olmaktadır.

https://www.ukraynaegitim.gen.tr/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir