Türkçe düşünüp, İngilizce konuşmak

Türkçe düşünüp, İngilizce konuşmak

 

Dünya üzerindeki Her dilin kendine ait özellikeri vardır. Özellikle deyimler ve gündelik lisanda yer alan bazı kalıplar her dilde aynı değildir. Türkçe, Asya’dan getirilen köklerinin yanında, farsça, arapça ve Avrupa dinlerinden ciddi etkilere maruz kalmış ve Sokak jargonundan hukuk dili ne kadar birçok alanda karmaşık bir dil haline gelmiştir. Bu nedenle Türkçe’de kullanılan pek çok terim ve deyim doğrudan İngilizceye çevrilemeyen niteliklere sahiptir. Beden dilini konuşmaya dahil eden bir kültüre sahip olduğumuzdan, bazı kalıplarımız da zaten çevrilebilir değildir. Bu durumda; anlatmak istediğimiz konuyu İngilizce’ye çevirmek yerine, İngilizce’de hususu ifade edebileceğimiz farklı bir kalıbı kullanmak daha doğru olacaktır. Tabi bunu yapabilmek için yeterli düzeyde İngilizce biliyor olmak gerekir, yeterli düzeyde İngilizce biliyor olmanın yolu da Levent İngilizce kursları programlarına dahil olmuş olmaktır.

Doğru ve etkili iletişim için doğru eğitim

Eğer İngilizceyi ezbere öğrenmişseniz, online çeviri araçları dahi sizden çok daha etkili çeviri yapabilir. Çok Daha önemlisi yukarıda da belirttiğimiz gibi İngilizce konuşuyor olmak doğrudan çeviri yapıyor olmak anlamına gelmez. Buradan hareketle, İngilizce eğitimi matematiksel bir kurgu ile verilmesi doğru olmayacaktır. TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ YABANCI DİL KURSU MECİDİYEKÖY şubesi olarak, derneğimizin Amerikalı iş ortaklarımız aracılığı ile geliştirmiş oldu özel eğitim programlarını öğrencilerimize sunarız. Gerek bahsettiğimiz gibi gündelik Hayatta doğru iletişim kurmamızı sağlayacak seviyede İngilizce öğrenebilmeniz, gerekse mesleki ve teknik anlamda dili etkin biçimde kullanabilmeniz için gerekli olan tüm enstrümanlar Levent İngilizce kursları programları dahilinde kurumumuzca verilmektedir.

Kaliteli eğitim ve yüksek standartlar

Verdiğimiz eğitim Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı standartları ile tam uyumlu olmasının yanı sıra uluslararası geçerliliği bulunan en etkili eğitim programlarından bir tanesidir. Levent İngilizce kursları programlarımız içerisinde dilediğiniz herhangi bir programı tercih edebilir ve size en uygun yeni gruba dilediğiniz zaman kayıt yaptırabilirsiniz.

Kurumumuz, fiziksel imkanları ve eğitim programlarının nitelikleri bakımından üst seviyede Eğitim hizmet şuna uluslararası standartlarda bir eğitim kuruluşudur. Okulumuz hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz www.tadmecidiyekoy.com Adresini ziyaret edebilir, eğitim programlarını inceleyebilir, iletişim bilgilerimizden faydalanarak bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir