Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez Anlatıyor: Facebook Doğrulanmış Rozet Nasıl Alınır?

Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez Anlatıyor: Facebook Doğrulanmış Rozet Nasıl Alınır?

 

 

Sosyal medyada hesap onaylatmanın önemine değinen Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez, Instagram doğrulanmış rozetin nasıl alındığını anlattı.

 

Youtube’da iki farklı  onayla işlemi olduğundan bahseden Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez, YouTube’da doğrulanış rozet almak için yapılması  gerekenleri şu şekilde sıraladı:

 

– Doğrulanmuş rozet almak istediğiniz YouTube hesabına giriş yapın.

– Sağ üst tarafta bulunan profil fotoğrafınızın alt menüsündeki Ayarlar seçeneğine tıklayın.

– Açılan sayfada sırasıyla “Durum ve Özellikler” ve sonrasında profil fotoğrafınızın yanındaki “Doğrula” seçeneğine tıklayın.

– Açılan ekrandan ülke ve doğrulama seçeneğini (sesli arama veya SMS) seçin ve doğrulama kodunuzu aldıktan sonra işlemi tamamlayın.

 

YouTube’da doğrulama rozeti almanın diğer sosyal ağlara göre biraz daha karmaşık olduğunu söyleyen Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez, kanal doğrulama isteğinde bulunulması için  YouTube’un istediği kriterleri şu şekilde sıraladı:

– En az 100,000 kanal abone sayısı,

– Kanalın, olduğunu iddia ettiği içerik üretici, marka veya tüzel kişiyi gerçekten temsil etmelidir. Kimliğinizi doğrulayabilmek için farklı etmenler de kontrol edilmektedir. Daha fazla bilgi veya belge de istenebilir.

– Kanalın herkese açık ve YouTube’da etkin olması gerekir. Ayrıca kanalın banner açıklaması, kanal simgesi ve içerik bulunmalı ve kanal YouTube’da aktif olmalıdır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir