ÖSYM Sonuç Sayfasını Görünce Şok Olmamak İçin 10 Uygulama

ÖSYM Sonuç Sayfasını Görünce Şok Olmamak İçin 10 Uygulama

Yeni öğretim yılının başlamasıyla birlikte gözler 2020 ÖSYM sınav takvimine çevrildi. Önümüzdeki haftalarda açıklanması beklenen sınav takviminde, her sene yapılan LGS, KPSS,YDS, DGS, YKS ve ALES gibi sınavların 2019 ÖSYM sınav takvimindekine benzer tarihlerde yapılması bekleniyor. İsterseniz buradan 2019 ÖSYM sınav tarihlerine göz atabilirsiniz.

Siz de bu sınavların isimlerini duyunca kaygılanan, acaba bir şeyleri eksik mi yaptım diyenlerden misiniz? O gün gelip çattığında ÖSYM sonuç sayfasında ufak çaplı bir şok yaşamak istemiyorsanız, sınavlara hazırlanmanıza yardımcı olabilecek 10 uygulamaya gelin birlikte göz atalım.

ÖSYM sonuç sayfasını görünce şok olmamak için kullanabileceğiniz uygulamalar:

Gri Koç ile Kolay Sınav

Gri Koç ile Kolay Sınav oldukça kapsamlı bir eğitsel mobil uygulama olmakla birlikte, adaylara çözemedikleri sorular için diğer üyelerden yardım alabilme imkanı sunuyor. ÖSYM’nin düzenlemiş olduğu pek çok sınava çalışabileceğiniz bu uygulama, aynı zamanda kullanıcılara sosyalleşme imkanı sağlamakta.

Diğer uygulamalardan farklı olarak adayların motivasyonlarını yükseltebilmek adına, kendi motivasyon hikayenizi yazabileceğiniz ya da yazılan hikayeleri okuyabileceğiniz bir platform.

Gri Koç ile Kolay SınavİNDİR Gri Koç ile Kolay SınavİNDİR

Kardo

Son derece basit bir arayüze sahip olan Kardo sadeliğe verdiği önem ile öne çıkmakta. Ders çalışırken veya tekrar yaparken tek yapmanız gereken notları sağ veya sola kaydırmak. Sıkışık bir metrobüs yolculuğu için daha iyi bir uygulama olamazdı.

KardoİNDİR KardoİNDİR

Benim Hocam KPSS

Adından da anlaşılacağı üzere, Benim Hocam Kpss belki de Kpss sınavı için hazırlanmış en detaylı uygulamalardan birisi. Benim Hocam Youtube kanalı ile entegre edilmiş olan uygulama, adaylara uygulama üzerinden video dersleri takip etme imkanı sağlamakta.

Ücretsiz test modülü, sınav geri sayacı ve bilgi kartlarına sahip olan uygulama, ayrıca merkez tarafından özenle seçilmiş önemli bilgileri telefonunuza göndererek öğrenme sürecini bütün bir gününüze yaymayı hedeflemekte.

Benim Hocam KPSSİNDİR Benim Hocam KPSSİNDİR

Tus Çıkmış Soruları

2006 yılından günümüze kadar çıkan tüm Tus sorularını barındıran uygulama, basit bir arayüz ile tıp öğrencilerinin yardımına koşuyor. İstediğiniz soruları favorilerinize ekleyerek istediğiniz zaman çözme imkanı sağlayan bu uygulama her geçen gün yeni soruları kitaplığına eklemekte.

Tus Çıkmış SorularıİNDİR Tus Çıkmış SorularıİNDİR

Lala 

Lala 9,10,11,12. sınıf öğrencilerine ve mezunlara TYT/AYT’ye hazırlık sürecinde destek olan mobil bir uygulamadır. Lala ile 10’dan fazla anlaşmalı yayınevinin 250’den fazla soru bankasının takibini gerçekleştirebilir, bu kaynaklardan çözdüğünüz soruların sayı ve konu başarı istatistiklerine ulaşabilirsiniz.

LalaİNDİR LalaİNDİR

Sorun Kalmasın

Sorun kalmasın, takıldığınız soruların fotoğrafını çekip çözüm arayabileceğiniz bir mobil uygulamadır. KPSS’den ALES’e, ALES’den DGS’ye kadar bir çok farklı sınav için destek vermektedir.

Sorun KalmasınİNDİR Sorun KalmasınİNDİR

Dicikoç

Hocalara geldik şeklinde mizahi bir slogana sahip Dici Koç, barındırdığı içeriklerle kullanıcılar sınavlara hazırlanırken onların dijital ders çalışma koçu olmayı hedeflemekte. Youtube üzerinden video derslere ulaşma imkanı sağlayan Dici Koç, aynı zamanda hafta hafta ders çalışma planı çıkarabileceğiniz bir uygulama.

Sorun KalmasınİNDİR Sorun KalmasınİNDİR

YDS Cepte

Yds sınavına çalışan adaylar için geliştirilen YDS Cepte uygulaması, kullanıcılara istedikleri yerde istedikleri zaman soru çözme imkanı sağlıyor. Uygulamanın en öne çıkan özelliği ise herhangi bir soru sayısı ya da zaman sınırlaması olmaması.

YDS CepteİNDİR YDS CepteİNDİR

YDS Kelime 

YDS Kelime, İngilizce dil sınavınlarına hazırlanan adaylarının kelime dağarcığını geliştirmesi için hazırlanmış eğitsel bir mobil uygulamadır. Toplam 2000 kelimeye sahip bu uygulama, YDS, IELTS, TOEFL gibi sınavlarda en çok karşılaşılan kelimeleri barındırıyor.

YDS KelimeİNDİR YDS KelimeİNDİR

KPSS Burada

KPSS’ye hazırlanan adaylar için tasarlanan KPSS Burada uygulaması, kısa bilgiler ve internetsiz çözülebilen testlerin yanında bir de online KPSS bilgi yarışması sunmakta. 10 sorudan oluşan bu oyunda her yanlış soruda sıra rakibinize geçiyor ve en çok doğru cevabı veren kullanıcı oyunu kazanıyor.

ÖSYM sınavlarına hazırlanırken yardımcı olabilecek 5 diğer uygulama:

Forest

Eğer uzun süreli odaklanmalarda dikkat dağınıklığı yaşıyor ve motive edilmeye ihtiyacınız varsa, Forest tam sizin için bir uygulama.Uygulamada ilk olarak yapmanız gereken şey, kaç saat ya da kaç dakika çalışmak istediğinizi girmek. Bu adımdan sonra uygulama sizin için ağaçlar dikmeye başlıyor fakat hedeflenen süreden daha önce çalışmayı bırakırsanız tüm ağaçlarınız soluyor.

ForestİNDİR ForestİNDİR

CamScanner

Sınavlar başlamadan arkdaşlarınızın yazdığı notları, galerinizi meşgul etmeden telefonunuzda saklamak istemez miydiniz? İşte Cam Scanner bu noktada devreye giriyor. İstediğiniz ders notlarını tarayarak kendi içinde bir pdf dosyasına çeviriyor. Bu sayede daha düzenli ve galerinde karışıklığa sebep olmayacak şekilde notlarınızı telefonunuzda taşıyabilirsiniz.

CamScannerİNDİR CamScannerİNDİR

Photomath

Photomath uygulaması ile kameranızı kullanarak çözemediğiniz matematik sorularının cevaplarını bulmak mümkün. Her ne kadar nasıl çözüldüğü göstermese de çözmek istediğiniz sorunun cevabından emin olmak için kullanışlı bir uygulama. Tek yapmanız gereken şey uygulama içinden kamera ile çözemediğiniz soruyu kaydetmek. Bu sayede Photomath size sorunun cevabını verecektir.

PhotoMathİNDİR PhotomathİNDİR

Tureng

ÖSYM’nin düzenlediği bir yabancı dil sınavına hazırlanıyorsanız ve dijital bir sözlük arayışı içindeyseniz, Tureng sahip olduğu 3 milyon İngilizce ve Türkçe kelime ile bu alanda açık ara önde bir sözlük uygulaması. Sadece yabancı dil sınavlarına hazırlananların değil aynı zamanda çeviri alanında çalışanların da kullandığı bir dijital araçtır.

TurengİNDİR TurengİNDİR

Class Timetable

Sınavlara hazırlanan adayların hem zamanı daha verimli kullanma hem de farklı sınavların hangi gün olduğunu karıştırmamak için kullanılabilecekleri bu uygulama, modern arayüzü ile kullanıcıların hizmetinde.

Class TimetableİNDİR Class TimetableİNDİR

Öğrenciler için de, çalışanlar için de ÖSYM sınavları hayatın bir parçası. Kuşkusuz dershaneler ve kurslar bu sınavlara hazırlık döneminin önemli bir rol oynasa da , mobil uygulamaların da devreye girmesiyle artık zaman ve mekandan bağımsız olarak, yazımızda bahsi geçen uygulamaları kullanarak ÖSYM sınavlarına daha da kendinizden emin bir şekilde hazırlanabilirsiniz. ÖSYM sonuç sayfanızın kaderi artık sizin elinizde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir