Okey Oynarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Okey Oynarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Okey oynamak isteyenler son zamanlarda yaşanılan sağlık kısıtlamaları nedeni ile internet üzerinden hemen okey oynamak için arayışlara geçtiler. Bu arayışlar içerisinde Hemen Okey Oyna sitesi de kolay kullanımı ve açıklayıcı konuları ile ön sıralarda tercih edilmektedir. Site üzerinde her türlü yönlendirme yapılmaktadır. Acemi olan bir kişi bile biraz mantığınız bildiği takdirde oyunu yönergelerle çok basit bir şekilde oynayabilir.

Taşlar dağıtıldıktan sonra gösterge taşı, okey yerine geçen taş gibi detayları iyi takip etmek gerekir. hemen okey oynarken uygulayacağınız stratejiyi baştan belirlemek sizin açınızdan sonuç odaklı olacaktır. Oyunu kazanmak için nasıl başlayacağınız ve hangi dizilimi yapacağınızı belirlemelisiniz.

Okey Çeşitleri

Digital platform üzerinden oynanan hemen okey oyunları içerisinde klasik okey, çanak okey, 101 okey, on taş okey gibi birçok farklı versiyon bulunmaktadır. Bu kategoriler içerisinden hangisini oynamak istiyorsanız onu seçip istediğiniz masaya giriş yapabilirsiniz. Klasik okey normal hayatta bildiğimiz şekli ile yerden taş aldığınızda tüm taşlarınızı açmanız ya da çifte gidiyorum demeniz gereken bir şeklidir.

101 Okey ise baştan anlaşarak elinizdeki taşlar 101’i doldurduğunda açabileceğiniz ve sizden sonrakinin açtığınız sayının üzerine çıkarak işini zorlaştırmasına neden olacaktır. Bu hesaplamalar yapılırken matematik bilginiz de gelişecektir. 101 okeyde 3 lü yapılan grupların orta rakamlarını topladığınızda çıkan rakam 34 ise sayıyı doldurmuş olursunuz. Bunun gibi birçok püf noktası ile en zevkli oyunları oynamak için Hemen Okey Oyna sitesinden hizmet alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir