Öğretileri ile Buda Dövmeleri ve Meditasyonu

Öğretileri ile Buda Dövmeleri ve Meditasyonu


Budizm’in kutsal yerlerine nasıl ulaşılacağınıza dair bazı pratik ipuçları Japonya ve Hindistan’a yayılmış durumda. Buda dövmeleri için meditasyon konulu bir tatil planına hazır olun.

Huzur içinde meditasyon yapmak – bu unutulmaz deneyimi denemek isteyenler için – bir Budist Manastırı’nda kısa süreli (veya uzun) bir süre için hayatınızdan zaman ayırmanız gerektiği anlamına gelir. Bu tür yerlerde yaşam ne kolay ne de zordur; yapmanız gereken tek şey sakinlerin geleneklerine uyum sağlamak.

Temel olarak, bu erkenden, genellikle güneş doğarken uyanarak, dua etmeye başlayacağınız anlamına gelir. Normalde (özellikle Batılıysanız), Budist keşişleri yeni gelenleri yerleştirdiği, ziyaretçilerin yaşam alanları olan Shukubo’da kalırsınız. Bu yüzden orada geçireceğiniz zamanın büyük bir kısmında ev sahiplerinizin günlük rutin düzenine ayak uydurursunuz.

Japonya’da, Budist manastırlarının en yoğun olduğu bölge (onların 117.’si) , Osaka’nın hemen güneyinde, Koya Dağı’dır. MS 816’da kurulan bu büyük kutsal kompleks içinde, turistleri misafirperverlikleriyle ağırlamak isteyen 55 manastır var.

Çevredeki kırsal yerler nefes kesicidir ve Kyoto’nun doğal vahşi doğası size huzur ve rahatlama hissi verir. Buda’nın öğretisi hiç bu kadar yakın olmamıştı.

Budist geleneğinin diğer bir sembolik yeri, Bodhi Ağacı olarak bilinen eski bir incir ağacıdır, çünkü burası, Budizm’in (sonradan Buda olarak bilinen) kurucu ustası Siddharha Gautama’nın, ruhsal aydınlanmaya ulaştığı yerdir.

Hindular, Janistler ve Budistler için bu kutsal incir ağacı “Ashwattha” olarak bilinir. Bu kelime “yarın” anlamına gelen Sanskritçe kök shwa’dan ve “kalan” anlamına gelen tha’dan türemiştir. Hindu filozofu Shankaracharya’ya göre, bu nedenle adı “yarın aynı kalmayan” anlamına geliyor. Temel olarak, sürekli hareket halindeki evren kavramıdır.

Kutsal Buda figürüne atfedilen tattoo’ların keyfini çıkarın.

Türkiyenin Kaliteli ve Güvenilir Tattoo Shop Alışverişleriniz için: https://www.dovmemalzemesi.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir