Haber

Maya Eğitimi Kursu

 

Maya, Autodesk doğrultusunda tasarlanmış, epey kuvvetli ve defa istikametli bir 3 boyutlu dizayn, resim sunu ve animasyon uygulamasıdır. Reklam, oyun ve sinema sektörlerinde, bilhassa mizaç animasyonlarında sık sık kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra realistik nitelikte render özelliği ile, saniyesel dizayn ve askeri simülasyon alanlarında da sık sık seçenek edilmektedir.

Maya veyahut yapabilecekleriniz hayallerinizle hudutludur. Özellikle organik modelleme bölümünde, insan, hayvan ve animasyon karakterlerinin gerçeğe defa yakın detaylarda tasarlanması olasıdır.

Render olarak isimlendirilen görselleştirme evresinde malzeme ve aydınlatma imkanları kullanılarak, metal, cam, sıvılar, saniyesel yöntemlerle üretilmiş malzemeler, kürk, saç, tüy gibi organik nedenlere sahip projeler realistik görsellikte sunulabilir. Program, kuvvetli bir animasyon modülüne de sahiptir. Kemik, adale hareketleri, mizaç animasyonları ve tabiat hadiseleri Maya doğrultusunda gerçekçi şekilde yapılabilmektedir.

Maya Eğitimi İçerisinde İhtiyaç Duyulan Ön Bulgular Nelerdir?

Maya, tasarımın tüm süreçlerini kendisi içeresinde barındıran bir uygulama bulunduğu içeresinde, eğitimi içeresinde Windows İşletim sistemi ve bilgisayarın çalışma mantığı bilinmesi, mouse, klavye gibi ekipmanların kullanılabilmesi yeterli olacaktır.

Bununla beraber Başka 3 boyutlu dizayn programlarında (3Ds Max, Softimage vb.) bilgili olmak kullanıcıya üstünlük sağlayabilir. Çok istikametli ve kreatif bir uygulama olması hasebiyle, kullanıcının dizayn, animasyon gibi konulara alaka duyuyor olması öğrenim sürecini kolaylaştıracaktır. Bunun yanı sıra iyi derecede İngilizce bilmek de, programı kullanmak içeresinde gerekebilir.

Maya Eğitimine Kimler Katılmalı?

Autodesk Maya Eğitimi; Reklam, Sinema, Çizgi Film ve Animasyon sektöründekiler başta olmak suretiyle birçok meslek dalına çözüm üretir. Bu mesleklerde lisans sahibi olanlar, öğrenciler Maya eğitimlerine katılabilirler. Ayrıca restorasyon, dekorasyon gibi alanlarda çalışanlar, saniyesel ürün tarasımcıları, resim 3 boyutlu sunumlara gereksinim duyan her meslek dalı Maya yazılımını mesleklerinde tesir olarak kullanabilir.

Maya Eğitim İçeriği Nasıldır?

 

  • Arayüz tanıtımı
  • Objelerle çalışma
  • Polygonal modelleme
  • Nurbs modelleme
  • Gelişmiş modelleme teknikleri
  • Texture işlemleri
  • Render işlemleri
  • Mental ray
  • Paint effect
  • Animasyon

Autodesk maya eğitimi ile ilgili daha detaylı bilgiye: http://aktuelakademi.com/autodesk-maya-egitimi/ sitesinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı