eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
LG’nin Yeni Havaalanı Robotları Sizi Kapınıza Götürecek ve Çöpünüzü Temizleyecek

LG’nin Yeni Havaalanı Robotları Sizi Kapınıza Götürecek ve Çöpünüzü Temizleyecek

Güney Kore’de gelecek yıl yapılacak Kış Olimpiyatları için hazırlık aşamasında, elektronik devi LG, ülkenin en büyük havaalanında yeni robotlar deniyor . h, bugüne kadar, LG’nin en son prototip botlarından ikisine ev sahipliği yapacak: Airport Guide Robot ve Airport Cleaning Robot.

Botlar ilk olarak bu yılın başlarında CES’de açıldı ve her ikisi de isimlerinin söylediği gibi yaptılar. Kılavuz Robot, uçakları dolaştırır, yolculara yol tarifleri ve yatılı süreler hakkında bilgi vermeye hazır olur. Kore Dili, İngilizce, Çince ve Japonca olmak üzere dört dili konuşuyor ve kullanıcılar, doğru kalkış kapısına kadar eşlik etmek için biniş kartlarını taramasına da izin verebilirler. Her ne kadar bu bot başka bir servis robotu gibi bir şeyse, sadece sabit bir yürüyüş hızı ile hareket edecek ve yavaş bir robotun uçuşunuzu kaçırmasına neden olursa ne kadar sinir bozucu olacağını düşünün.

Bu arada Temizleme Robotu, gelecekte bir savaştan küçük bir tank gibi görünen Roomba’yı takviye eder. LG’ye göre, “en sık temizlemeyi gerektiren alanları tespit ediyor, bu yerleri veritabanında saklar ve oraya en etkili güzergahları hesaplar”.

 

Bir basın bülteninde LG, bu gibi ürünlerin şirketin “ticari robot işini gelecekteki bir büyüme motoru olarak geliştirecek ve genişletmek” için gösterdiği hırsı gösterdiğini söyledi. Ve bu tür kullanım vakaları, botlar için kesinlikle daha popüler hale geldi. Birçok robot kılavuzunun olması durumunda yaptıkları iş, her şeyden çok gösteri yapmak için daha fazladır . LG’nin robotları, merdiven ve çeşmeler gibi tehlikelerden uzak durdukları sürece iyi olmalı. DC güvenlik botu olayının tekrarını istemiyoruz.

Yeni robotların bazı görüntülerini harekete geçirmek istiyorsanız, 1:50 işaretinden itibaren aşağıdaki videoyu izleyin:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir