eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Lexus LF-1 Limitless kavramı, fütüristik bir gül altın stunner

Lexus LF-1 Limitless kavramı, fütüristik bir gül altın stunner

Lexus LF-1 Limitless konsepti altın madeni olmasına rağmen, şahsen bir şekilde iğrenmemektedir. Dış cephede fermuarlar, süsler ve eğriler var, ancak aşırı gülünç görünmüyor. Aracın iç kısımları ekranlar ve gizmolarla doludur ve yine de oldukça gerçekçi, neredeyse tanıdık geliyor.

UX Kavramı Lexus’un geçen yıl Detroit Auto Show’a getirdiği şey LF-1’in olmadığı şeylerin hepsiydi. Küstah, tuhaftı ve abartılıydı, bu kadar agresif fütüristik olan bir konsept otomobil, Lexus’un gelecekteki herhangi bir üretim aracına hangi parçaları çevirebileceğini görmek zordu. Dürüstçe biraz goofy hissettim.

Bu yüzden LF-1 çok ferahlatıcıdır. Yakın gelecekteki bir otomobilin neye benzeyeceği konusunda çok daha meşru bir bıçaklama.

Kokpit üçgen ekranlarla süslenmiştir, ancak bunlar özellikle de yolda değildir. (Hepsinin sürücünün görüş hattının altında oturması.) Telefon erişimi, menüler ve şerit gibi özellikler için temel kontroller direksiyon simidindeki canlı kalmasına yardımcı olurken diğerlerine merkezi konsoldaki bir dokunmatik alan aracılığıyla erişilebilir. Işık ve kapı kumandaları cam tavanını bölen omurga üzerinde sürücü başının üstünde ve sağında bir cam panel üzerinde yaşar.

LF-1’in arka yolcularının her biri kendi bilgi-eğlence ekranına sahipler ve arka orta konsoldaki bir dokunmatik ekran ve dokunmatik yüzey, ısıtmalı oturma, ışıklar ve daha fazlası için ilave kontroller sunmaktadır. Kapılardaki kabin boyunca gizlenmiş ve çizgi altında sıkışmış bazı dokunmatik düğmeler var. Direksiyon simidinin arkasında kalp atış hızı izleyici gibi görünen bile var.

Bu seçeneklerin hepsi ideal değil, ancak görünümden çok hoşlanıyorum ve Lexus’un bunları örttüğünü hissediyorum. Daha yakınlaşılabilir bir şekilde yapılan LF-1’in iç kısmına benzeyen bir şey geride kalabileceğim bir fikir.

Ancak LF-1’in dış yüzeyini ne kadar beğendim iç mekan için bazı mazeretler uydurmam için iyi bir şans var. Normalde geçitleri ya da Lexus’tan gelen en çok aracı sevmiyorum, ama bu gerçekten bana çarptı. Sessizleştirilmiş gül altın rengi (Lexus, saten kaplamalı “şampanya rengi” olarak adlandırıyor), renk alarak oynamak eğlencelidir. Açıyı nerede göründüğünü bulmaya çalışıyordum çok altın, ama asla ortaya çıkmadı.

Bunun, karoserdeki çizgilerin ve eğrilerin o kadar zarifçe birleştiği şekli ile ilgisi olduğunu düşünüyorum. Lexus, UX Konseptinin sevimli Sıcak Tekerlekler stilinden tamamen uzaklaştı ve gözler üzerinde daha rafine ve kolay bir şey üretti. Lexus dışa krom aksanlarla noktasal direniş gösterdi ve ızgaranın dişli sırıtışı bile tonlandı.

LF-1, içeride ve dışarıda, 2015 yılında piyasaya çıkan LF-FC konseptini derinden hatırlatıyor. Toyota ve Lexus, bu aracın üretim versiyonunu dışarıya çıkarmayı hedefliyor 2020’den önce , ve böylece LF-1 konsepti ile daha gerçekçi bir şey arasındaki benzer yıllarca geçiş, şaşırtıcı olmayacaktı. Yeni Lexus konseptinin devam eden bir çalışma olduğu açık. Şirket, SUV’nin hibrid, elektrik veya geleneksel yakma teknolojisi ile güçlendirilip güçlendirilip yoğunlaşmayacağına bile karar vermediğini belirtti. Lexus ne karar verirse, tekerleğin arkasına atlamaktan mutlu olacağım.

Sean O’Kane / The Verge Fotoğraf

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir