Kayseri Boşanma Avukatı Metin Polat’tan Tavsiyeler

Kayseri Boşanma Avukatı Metin Polat’tan Tavsiyeler

 

Türkiye’de boşanma oranları giderek artmaktadır. Günümüzün önemli sorunları haline gelen boşanma davaları kayseri ilinde de artış göstermektedir. Bu nedenle Kayseri ilinde Kayseri boşanma avukatı arayanların sayısı da aynı doğrultuda artmaktadır. Birçok kişi boşanma aşamasında iken ne yapacağını ve ne gibi yollar izlemesi gerektiğini bilmemektedir. Kayseri de boşanma davalarında önemli bir isim Kayseri boşanma avukatı Metin Polat boşanacak çiftlere önemli tavsiyeler veriyor.

 

Çocuklar İçin Pedagog Yardımı

 

Adliyelerde oldukça sık görülen davalardan biri de boşanma davalarıdır. Toplumun yapı taşını oluşturun ailelerin dağılması toplumun dengesini değiştirirken bundan en çok etkilenen de çocuklardır. Bu yüzden boşanma sürecinde mutlaka pedagoglardan yardım alınmalıdır. Çekişmeli boşanmalar hem sizi hem de çocuğunu yıpratır. Bu nedenle mümkün olduğunca anlaşmalı boşanmaya çalışmalıdır.

 

Duygusal ve Fevri Davranmayın

 

Boşanma konusu oldukça ciddi bir konudur. Eşinize olan bir anlık kızgınlık ve öfke ile boşanma protokolünü hemen imzalamayın. Üzerinde iyice düşünülmeli ve sakin karar vermelisiniz eğer hala kararınızda ısrarlı iseniz mutlaka boşanma avukatı ya da Kayseri boşanma avukatı Metin Polat tarafından hukuki destek ve yardım almalısınız.

 

İnternetten Boşanma Protokolü Doldurmayın

 

İnternet üzerindeki hatalı boşanma protokolü örneklerini kullanmayın. Boşanma protokolleri standart değildir ve kişiye özel olarak hazırlanır. Bu nedenle mutlaka bir boşanma avukatına veya Kayseri boşanma avukatı Metin Polat’a hazırlatılmalıdır.

 

Tanıkların Şahitliği

 

Çekişmeli boşanmalarda tanıkların şahitliği ve ifadesi önemlidir. Sizin lehinize veya aleyhinize her hangi bir şey boşanma sürecini olumlu ya da olumsuz etkileyecektir.

 

Anlaşmalı Boşanmaya Çalışın

 

Eşinizden mutlaka anlaşmalı boşanmaya çalışın. Anlaşmalı boşanma yapmazsanız davanız çekişmeli boşanmaya dönüşecektir. Çekişmeli boşanmalar çok uzun süren davalar olduğu için oldukça yıpratıcıdır.

 

Boşanmadan Önce Para Birikimi Yapın

 

Boşanma davası açmadan önce mutlaka maddi açıdan durumunuzun iyi olup olmadığını gözden geçirmelisiniz. Boşandıktan sonra en az 6 7 ay kadar para kazanmasanız bile geçinebilecek durumda olmalısınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir