Kanser ve Genetik

Kanser ve Genetik

Kanser hastalığında genetik yatkınlık hiç de azımsanmayacak kadar çoktur. Bu duruma çevresel faktörlerde eşlik ettiği zaman birçok insanın kaçınılmaz sonu haline gelmektedir. Özellikle meme ve over kanserlerinde genetiğin rolü çok büyüktür. Kanser tedavisi planlanırken genetik faktörlerin sorgulanması önemi buradan kaynaklanmaktadır. Klinikte yapılan her işlem bilimin ışığında uygulanmaktadır. Kanser zorlu ve sabır isteyen bir süreçler bütünüdür. Klinikte onkoloji alanında uzman olan hekimlerin yanında uzman psikologlar da hastaya hizmet vermektedir. Bu kapsamda hastaya verilen destek önemli olup tedavi sürecini olumlu etkiler.

Kanserin Belirtileri Nelerdir?

Kanser belirtileri tutulan organa göre farklılık göstermekle birlikte, ağrısız şişlikler, hızlı kilo kaybı, iştahsızlık ve halsizlik gibi belirtiler hemen hemen her kanser türünün ortak semptomlarıdır. Kanser belirtileri hakkında bilgili olmak vücudunuzda oluşacak küçük değişiklikleri fark etmenizi sağlar. Bu noktada www.drozdogan.com sitesini ziyaret ederek canlı destek alabilir ve tüm merak ettiklerinizi uzman hekimlere sorabilirsiniz.

Kanser Tedavisi

Kanser hastalarının ve ailelerinin en çok yıprandığı aşama kanser tedavisi aşamasıdır. Kanser tedavisi uygulanırken hastaya yönelik yapılan çeşitli aktivite ve faaliyetler tedavi sürecine olumlu etki sağlayabilir. Meditasyon, yoga, resim yapmak, doğa ile uğraş ve müzik gibi faaliyetler bu sıkıntılı süreci daha kolay atlatmamışsa size destek olacaktır. Bu yöntemler stresi azalttığı için kanserden korunma konusunda da büyük bir öneme sahiptir. Sizlerde istediğiniz sürece klinik olarak hep size destek olmaya hazır beklemektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir