eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
İso 14001 Çevre Yönetim Sistemi

İso 14001 Çevre Yönetim Sistemi

Gelişen endüstriyel sektörlerin çevreye zararları her geçen gün artmaktadır. Hava, su ve çevre kirliliğine yol açan bu endüstriyel atıklar insan sağlığını da olumsuz etkilemektedir.

Endüstrisiz bir dünya olamayacağı düşüncesi çevre yönetim sisteminin varlığına neden olmuş ve bu endüstriyel kirlilik ile baş edebilmek için bilinçli, uygulanabilir ve sürdürebilir politikalar geliştirilmeye başlanmıştır.

Uluslar Arası Çalışma

Endüstriyel kirliliğin önüne geçmek adına çevresel kalite adı altında uluslar arası çalışmalar başlatılmış ve uluslar da bu çalışmaya katkı sağlamak için kendi ülke ekonomisinin can damarları arasında yer alan sanayilere bu yasal zorunluluklara uyulması konusunda politikalar geliştirmişlerdir.

Uluslar arası nitelik taşıyan ve amaç çevreye zararı ortadan kaldırmak veya en aza indirmek olan bu çalışmada yer alacak uluslar arası standartlar içeren belge hazırlanmıştır. Bu standartlara uyan uluslar ve firmalara çevre kalite belgesi verilmesi için www.turcert.com sitesi bu uygulamanın Türkiye’deki ayağı olmuştur. İlk çıkan çevre belge standardı olan İso14001 belgesi 1986 yılında hazırlanmıştır.

Önemi Hızla Yayılmaktadır

1986 yılından bu yana hızla gelişerek devam eden bu çevre yönetimi standartlarının belgesi olan Iso14001 belgesi pek çok firma tarafından alınmak istenmektedir.

Turcert yetkili firması uluslararası antlaşmalar kapsamında üretim yapan firmaların gerekli şartları oluşturarak, ürünlerinin çevreye zararlı olup olmadığını anlamak ve ilgili yetkili belgelendirme için talepleri kabul etmekte, araştırmakta, incelemekte ve tarafsızlık ilkesi kapsamında olumlulara ilgili belgeyi vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir