eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

 

Birleşik krallık ülkeleri ve İngiltere’ye gidecek kişilerin İngiltere vizesi alması gereklidir. Ayrıca pasaportunuza bir belge basılması gereklidir. Pasaportunuza basılmış olan bu belge ile, vizenizde yazılı olan süre boyunca kullanabilirsiniz.

İngiltere vizesi başvurusu oldukça uğraştırır ve maliyetli vizelerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Başarılı bir vize almak için tüm belgelerin eksiksiz olarak tamamlanması gereklidir.

Eğer red alınır ise bu red sonucunda dosyanıza işleme durumu meydana gelir ve red sonucunda 10 senelik başvurunuzda kırmızı kart meydana gelebilir. Kişilerin bu İngiltere vizesi belgelerini doğru bir şekilde hazırlanması gerekir.

Kimler İngiltere Vizesi Almalı?

İngiltere ve diğer ülkelere gidecek kişilerin bordo ya da yeşil renkte pasaporta sahip olması gerekiyor.

Ancak şunu da belirtmek isteriz ki pasaportun tek başına İngiltere’ye giriş sağlama imkânı bulunmuyor.

Diplomatik yani siyah pasaport sahiplerinin ise 180 gün olmak üzere 90 gün kalma hakkı bulunuyor.

Bunun yanı sıra başka bir ülkeye gidecek ise yani transit aktarma yapan bireylerinde İngiltere’ye giriş yapmasa bile vize alması zorunludur. Fakat burada bahsedilen normal vize değildir. Burada istenen aktarma yani transit vizesi olmaktadır.

Son olarak şunu da demeliyiz ki İngiltere vizesi kullanılarak asla Shengen ülkelerine gidilememektedir. Bu ülkelerin ayrı vizeleri bulunur. İngiltere vizesi ve diğer vize temin edildikten sonra ülkelere sorunsuz bir şekilde giriş işlemi yapılıyor olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir