eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
İngiltere Çocuk Öğrenci Ziyaretçi Vizesi

İngiltere Çocuk Öğrenci Ziyaretçi Vizesi

İngiltere Ziyaretçi Vizesi kapsamında çocuk öğrenci vizesi 4 ila 17 yaş arasındaki çocuk ve gençlerin İngiltere’de eğitim almaları durumunda verilen bir vizedir.

İngiltere’de herhangi bir özel eğitim kurumunda, herhangi bir alanda eğitim alacak olan 4 – 17 yaş aralığında bulunan çocuklar çocuk öğrenci ziyaretçi vizesi başvurusunda bulunurlar. Bu başvuruda aranan bazı şartlar vardır. Bu vizeye başvuru yapacak olan öğrencilerin bu şartları karşılamaları gerekmektedir. Yani her İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvurusunda olduğu gibi bu başvuruda da talep edilen belgelerden oluşan bir dosya hazırlanmalıdır.

İNGİLTERE ÇOCUK ÖĞRENCİ ZİYARETÇİ VİZESİNDE ARANAN EN ÖNMELİ ŞARTLAR NELERDİR?

İngiltere çocuk öğrenci vizesi başvurusunda dosyada olması gereken en önemli belgelerin başında öğrencinin eğitim göreceği kurumdan çıkarılacak olan kabul mektubudur. Bu mektup eğitim kurumu tarafından asıl belge şeklinde size ulaştırılmalıdır. Belge içeriğinde çocuk öğrencinin hangi dönem aralıklarında hangi tür eğitimi alacağı belirtilmektedir.

Kabul mektubunun yanında aranan diğer önemli şart başvuru sahibinin İngiltere’de eğitim aldığı sürece masraflarını nasıl karşılayacağını gösterir belgedir. Küçük denilecek yaşlarda eğitim için belirli bir süre İngiltere’de yaşayacak olan bireyin tüm masrafları ailesi tarafından karşılanacağı için ailenin ekonomik durumu vb. kriterler değerlendirmeye alınmaktadır.

İngiltere öğrenci vizesi başvurusunda aranan önemli şartlardan biri ise öğrencinin nerede konaklayacağı bilgisidir. Konaklayacağı yer ve süre vize başvuru sürecinde belirlenmeli, konaklayacağı yer ile irtibata geçilmeli, gerekli kabuller yapıldıktan sonra bu durum belgelendirilecek dosyaya eklenmelidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir