İki Tür İngiliz Çalışma Vizesi

İki Tür İngiliz Çalışma Vizesi

 

İngiltere Çalışma Vizesi, veriliş süresi itibarı ile iki çeşittir. Geçici çalışma vizesi ve sürekli çalışma vizesi olarak iki başlıkta incelenmektedir. Başvurucunun yaptığı işin durumuna göre değerlendirilen ve ne kadar bir süre ile İngiltere sınırları içerisinde kalması öngörülen bir yapı ile alakalı bir konudur.

Birleşik Krallık Geçici Çalışma Vizeleri

Geçici çalışma vizesinin çeşit haznesi oldukça kabarık durumdadır. Belirli bir süre yapılan işe, o süre kadar verilen bir vize olduğu için, sınırlı süreli vizeler olarak değerlendirilirler. Geçici çalışma vizelerine genel manada Tier 5 adı verilmektedir.

Bu tür süreli çalışma vizelerinin ilki, sporcu ve sanatçı kesimine verilen vizeler olarak sıralanır. Bu gurupta yer alan insanlar, geçici bir süre, İngiltere topraklarında yapılacak olan bir organizasyona katılmak ihtiyacı duyarlar. Ya bir destekleyici ya da ülke içerisinden gelen bir davetle, katılmaları gereken bir etkinlik vardır. İngiltere Çalışma Vizesi, kısa bir süre için ülkede bulunma adına alınması gereken vize türüdür.

Dansçı Şarkıcı Sporcu Vizesi

Sanatçılar kategorisi de denilebilecek bir vize türü çeşididir. Bu gurup içerisine, eğlence gurubunda çalışan insanlar ile özel kabiliyetli ve hareketli sanat dallarında çalışanlar yer almaktadır. İngiltere içerisinde yer alan bir gurup etkinliğe ya dansçı ya şarkıcı ya da sporcu olarak katılması gereken insanların başvuracağı bir vize türüdür. Bu gurup özelliğinde olan insanlar, işlerinin süresince İngiltere topraklarında kalmak zorunda olduklarından, kısa süreli bu vize türüne ihtiyaç duyarlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir