Google X, Chronicle adlı bir siber güvenlik şirketi başlatıyor

tarafından
94
Google X, Chronicle adlı bir siber güvenlik şirketi başlatıyor

Alphabet banner’ın altında yeni bir şirket var: Google X yeni bir sermaye pazarı ilan etti tamamen siber güvenlik üzerine odaklanan ve Chronicle olarak adlandırdı.

Google X’in şefi Astro Teller tarafından fatura edildi “dijital bağışıklık sistemi” olarak Chronicle, güvenlikle ilgili veriyi büyük işletmelerde analiz edip depolayarak tehditleri tespit etmeye odaklanır. Şirket, Google’ın altyapısını kullanarak tehditleri mevcut sistemlere göre daha hızlı ve daha geniş ölçekte tespit edebiliyor ve bu da potansiyel olarak saldırıları erken durdurmanın anahtarı.

Kurucusu Stephen Gillett, “Örgütlerin, tam güvenlik resimlerini, şu ana kadar olduğundan daha fazla sadakatle görmelerine yardımcı olabileceğimizi düşünüyoruz” dedi. lansmanı duyuran bir Orta mesaj .

Proje hakkında daha ayrıntılı bilgi hala çok ince ancak Gillett, ürünün erken alfa sürümlerinin birçoğu Fortune 500 şirketlerinde test edildiğini söylüyor.

Chronicle da şunları içerecek: VirusTotal , günde 1 milyondan fazla gönderim alan, popüler bir kötü amaçlı yazılım raporlayan ağ. 2012’de Google tarafından satın alınan VirusTotal’ın hizmetlerinin, Chronicle kapsamında iç içe geçmiş olmasına rağmen, başlatmadan etkilenmeye devam etmesi bekleniyor.