GENİTAL ESTETİK NEDİR?

GENİTAL ESTETİK NEDİR?

Kadınların genital bölgesine estetik ve sağlık amaçlı yaptırdıkları uygulamaların tümüne genital estetik denir. Bu uygulamaların kurum içerisinde birçok farklı türü bulunmaktadır.

 

Genital Estetik Türleri

 

Yüksek teknoloji cihazlar ile birlikte işlevsel hale getirilen genital estetik kodları gelişen tıp seçenekleri ile birlikte birçok farklı alana ve bölgeye tesir edebilmektedir. Bunların başında kızlık zarı onarımları gelmektedir. Yasal ve sıhhi bir şablonda gerçekleştirilen kızlık zarı onarımları ilk gece kanaması isteyen hanımlara sağlıklı bir şekilde müdahale etme prensibine sahiptir. Bununla birlikte özellikle normal doğum sonrası annelerin talep listelerinde birinci sırada yer alan vajina daraltma operasyonları da bu estetik alanında değerlendirilen bir diğer uygulamadır. Vajina içerisinde ve yüzeyinde bulunan iç ve dış dudakların küçültülmesi de günümüz şartlarında kolay ve pratik bir şekilde mümkün olabilmektedir.

 

Son dört beş yıldır içerisinde giderek yaygınlaşan ve bu yöndeki ihtiyaçları büyük bir güvence ile yerine getiren vajina beyazlatma operasyonları da bu kategoride bulunmaktadır. Zaman içerisinde yaşlanmaya, genetik ve anatomik etkilere bağlı olarak vajina üzerinde oluşan renk değişimleri, kararmalar ve siyah pullar bu operasyonların akabinde kalıcı olarak silinebilmektedir. Büyük dudakların ameliyat vasıtası ile küçültülmesi de anatomik alanda estetik geçerliliği olan bir diğer estetik türüdür.

 

Genital Estetik Tedavilerinin Kapsadığı Alanlar

 

Sektör içerisinde büyük ve küçük dudaklara yapılan işlemler farklılık göstermektedir. Renk açıcı kimyasallar herhangi bir yan etkiye sahip olmamak ile birlikte sadece tek bir seansta istenilen etkileri göstermektedir. Doğumdan sonra meydana gelen kesi izlerinin kalıcı olarak silinmesi de teknoloji destekli genital estetik uygulamaları açısından makul bir seviyede ifa edilmektedir. Bir ön muayene ve hasta hikayesinin alınması sonrasında meydana getirilen estetik operasyonlarının içerisinde G noktası büyütme gibi özel seçenekler de bulunmaktadır. Özellikle cinsellik aşamalarında daha fazla zevk almak isteyen hanımlar bu estetik uygulamalarından da sınırsız bir şekilde faydalanabilirler.

 

Genital Estetik Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Genital estetik sonrası dikkat edilmesi gerekenlere iştirak etmek iyileşme sürecini doğrudan doğruya olumlu etkilemektedir. İlk bir hafta boyunca vajina bölgesine çok sıcak ve çok soğuk olmak suretiyle su temas ettirmemek önemli olmaktadır. Kimi durumlarda cinsel yaşamdan birkaç hafta suretiyle uzak durmak da estetik ağrılarının sona ermesi açısından kritik bir öneme sahiptir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir