En İyi Pil Ömürlü Akıllı Telefonlar

tarafından
280
En İyi Pil Ömürlü Akıllı Telefonlar

Telefon kullanıcılarının en çok şikayet ettiği bir konu da pil ömrünün kısa olmasıdır. Kullanıcılar bu pil sorununu çözmek için birçok yol denemektedir. Bu konuyu çeşitli şekillerde ele alan telefon firmaları bu soruna çözüm bulmaya çalışıyor. Firmalar, pil sorununu önlemek için birkaç konuyu ele alıyor. Bu konular, hızlı şarj teknolojisi, enerji tasarruflu işlemci ve daha büyük pil geliyor. Pil sorununun en az yaşandığı telefonlar hakkında bir liste oluşturduk. Bu sıralamayı inceleyebilirsiniz.

1) Lenovo P2 (5100 mAh)

GEÇEN GÜNLERDE LENOVO, PİL SORUNU ODAKLI YENİ AKILLI TELEFONU OLAN P2’Yİ RESMEN ÜRETİMİNİ BAŞLATTI. LENOVO P2, TELEFON SINIFININ EN YÜKSEK VE KALİTELİ BATARYASI İLE GÜCÜNE GÜÇ KATIYOR. 24W’LIK HIZLI ŞARJ ÖZELLİĞİ VE GÜÇ TASARRUFU ÖZELLİĞİYLE BİRÇOK KİŞİNİN GÖZDESİ OLDU. LENOVO, SADECE 15 DAKİKALIK BİR ŞARJ DOLDURMA İLE 10 SAATE KADAR KULLANIM SÖZÜ VERİYOR VE TELEFONU TAMAMEN ŞARJ ETME SÜRESİ SADECE 90 DAKİKA. TELEFONDA TEK TUŞLA GÜÇ MODUNU AKTİF EDEBİLİR VE 4G İLE 32 GÜNE KADAR BEKLEME SÜRESİ VE AYRİYETTEN 78.69 SAATE KADAR KONUŞMAYA KADAR DAYANABİLİRLİK SÖZÜ VERİYOR. TELEFONUN BATARYASI TAM TAMINA 5100 MAH.

2) Moto Z Play (3510 mAh)

Moto Z Play, geçen yıl ekim ayında Hint pazarında satışa sunuldu. Moto Z Play, pil ömrüyle en iyi telefonlardan biri. Hızlı şarj desteği ile 3510 mAh bir pile sahip olan bu cihaz olay olacak türden. Hızlı şarj özelliğine ek olarak telefonun pil ömrü 50 saate kadar çıkıyor. 15 dakikalık şarj ile 10 saatlik güç iddia ediliyor.

3) Xiaomi Redmi Note 4 (4100 mAh)

Xiaomi Redmi Note 4 de hızlı şarj teknolojisi kullanılmadan 4100 mAh pil ile tanıtıldı. Şirket düzenlemiş olduğu telefon tanıtımında, Redmi Note 4’ün Redmi Note 3’e göre %25 daha fazla pil ve şarj ömrünün olduğunu belirtti.